Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Łupież pstry Jak długo się to leczy

Rozpoczęte przez ~septem, 02 maj 2017
  • avatar ~septem ~septem
    ~septem
    Napisane 02 maja 2017 - 10:10
    Jak na razie byłem u rodzinnego. Porównałem sobie również zdjęcia z tymi w sieci i rzczywiście chyba to jest to ( podejrzewam,że złapałem to na basenie czy w saunie...). rodzinny powiedział ze clotrimazol może pomóc. ale czy coś takiego wyleczy ten wybryk natury? Co z szamponami? Uzywać nadal zwykłych czy może kupić sobie coś wlasnie specjalnie do łupieżu?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ordon ~ordon
    ~ordon
    Napisane 02 maja 2017 - 11:38
    Byłem ,,szczęśliwym" posiadaczem dwa lata temu. Z tym,że leczyłem się u dermatologa a nie u rodzinnego. Clotrimazol możesz Używac ale to za słaby srodek na wyleczenie łupiezu pstrego. sam używałem pityver. Zapach szczerze powiedziawszy taki sobie ale skuteczny bo wyleczył mnie z tego dziadostwa. No i trzeba sie trochę przemęczyć i co dwa dni zmieniać pościel. Tak aby te grzyby się w niej nie rozwijały. Najlepiej również wygoń drugą osobę z którą śpisz na drugie łóżko!!!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~septem ~septem
    ~septem
    Napisane 03 maja 2017 - 09:31
    Jeżeli chodzi o spanie, to jak na razie śpię sam. tak wiec problem rozwiązany. pościel zmieniam oczywiście. ten środek o którym piszesz to na receptę?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ordon ~ordon
    ~ordon
    Napisane 04 maja 2017 - 12:06
    Bez recepty. Kupisz w aptece, jak nie znajdziesz to na pewno da się to zamówić w sieci. w zasadzie to jest to cała seria ( szampon plus emulsja plus wcierka) i dermatolog mi powiedział ze trzeba jest używać tego wszystkiego aby były efekty. no i jak już się nawet wyleczy to myć głowę i ciało nawet miesiąc po aby nie było nawrotów. jak na razie 2 lata jetsem bez łupieżu ale ponoć jest tak,ze jak ktos już miał raz to ma powinowactwo i to moze wrócić ;/ mam nadzieję,ze nie wróci bo nieciekawie to wyglada. nawet po wyleczeniu bo mi zostaly plamki ( teraz jednak znikają , ale wcześniej trochę głupio się czułem na przykład na plaży).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~septem ~septem
    ~septem
    Napisane 05 maja 2017 - 12:37
    Też mam takie ślady ale są niewielkie no i jka na razie się to ogranicza do jednego rejonu. widziałem na zdjęciach w sieci,że wygląda to znacznie gorzej. Dzięki ogólnie za informację. Poczytam sobie o tym. może faktycznie również wybiorę sie do dermatologa prywatnie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ordon ~ordon
    ~ordon
    Napisane 08 maja 2017 - 12:51
    możesz się wybrać, nie zaszkodzi. ewentualnie wypróbuj sobie to o czym tutaj napisałem, jak nie pomoże to wtdy się wybierzesz.a i nie czytaj głupich porad jakie są czasami w internecie typu stosuj nizoral na całe ciało :P nizoral nie ma takiej dawki ketokonazolu aby wyleczyć łupież pstry. tutaj trzeba poważniejszego działania antygrzybiczego

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marek ~marek
    ~marek
    Napisane 15 maja 2017 - 06:03
    na włosy Pirolam, ma cyklopiroksolaminę, która ma działanie antygrzybiczne. Poza tym złagodzi Ci stan zapalany skóry głowy, który pojawia się przy łupieżu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tomek ~Tomek
    ~Tomek
    Napisane 02 czerwca 2017 - 21:17
    Używaj Nizorala zamiast żelu do kąpieli czy mydła i normalnie jako szamponu. to załatwia sprawę :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aga ~Aga
    ~Aga
    Napisane 26 kwietnia 2018 - 14:29
    Kiedyś sama poleciłabym Nizoral, ale po nim zawsze mi łupież wraca po jakimś czasie. Ostatnim razem stosowałam zestaw Pityver. Jest w nim szampon i emulsja i plamy o wiele szybciej zeszły i od pół roku mam spokój z łupieżem więc bardzo go sobie chwalę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kacper ~Kacper
    ~Kacper
    Napisane 21 sierpnia 2018 - 16:28
    No ale co wy z tym nizoralem przeciez to jest naq zwykly łupież a nie na pstry - to jest zupełnie inna chroba przecież... tak jak ktos tu mowil najlepiej zamowic preparaty np ze stronki tej https://pityver.pl/ i tyle a nie sie leczyc samemu az sie czlowiek do krwi porypie cały

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Szani ~Szani
    ~Szani
    Napisane 21 września 2018 - 16:49
    Leczenie objawów łupieżu pstrego winno odbywać się pod kierunkiem dermatologa [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisuhttps://ranking.abczdrowie.pl/s/Dermatolog ] , który może zapisać stosowanie miejscowych leków przeciwgrzybiczych bądź ogólnych leków przeciwgrzybiczych, a ponadto stosowanie kosmetyków zawierających kwas salicylowy, który zapobiega nawrotom. Jeśli miejscowe środki są nieskuteczne, konieczne może być stosowanie antybiotyków.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Doriano ~Doriano
    ~Doriano
    Napisane 27 października 2021 - 22:45
    Na łupież i przetłuszczająca się skore głowy bardzo mi pomogło stosowanie Olejku Hasna, a i zobaczysz jak ci włosy sie wzmocnią

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 30 lipca 2022 - 17:45
    Polecam szampon olani wax angielski pilomax.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy