Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Sport dla faceta po 40.

Jakie sporty walki

Rozpoczęte przez ~Franek, 12 lut 2015
  • avatar ~Franek ~Franek
    ~Franek
    Napisane 12 lutego 2015 - 13:07
    jakie sporty walki sa według was najodpowiedniejsze dla faceta w wieku 45 lat? chciałbyś wziąć się nieco za ciebie, spalić trochę zbędnego ciała a przy okazji zmężnieć i potrenować jakiś ciekawy sport. Stąd pomysł o sportach walki

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Przemek ~Przemek
    ~Przemek
    Napisane 13 lutego 2015 - 11:30
    Może boks? Bardzo fajny sport, ćwiczę od jakiegoś czasu i bardzo polecam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tadek ~Tadek
    ~Tadek
    Napisane 13 lutego 2015 - 14:03
    Ja też szukam jakichś zajęć dla siebie. Poleci mi ktoś jakąś szkołę w warszawie, gdzie trenerzy nie przestraszą się jak zobaczą faceta w wieku 50 przychodzącego na pierwsze treningi ;)?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zbyszek ~Zbyszek
    ~Zbyszek
    Napisane 24 lutego 2015 - 11:49
    Chłopaki, nie przejmujcie się w ogóle wiekiem, przecież to jest zupełnie nie istotne! Ja też z Wawki, wpadajcie do Akademii Walki przy Kinowej – mamy boks :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jano70 ~jano70
    ~jano70
    Napisane 16 sierpnia 2015 - 18:45
    ja też trenuję w akademii walki i się tego nie wstydzę ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ Młody duchem;-) ~ Młody duchem;-)
    ~ Młody duchem;-)
    Napisane 19 lutego 2016 - 13:35
    Witam
    Co do sportów walk to polecam karate mam 39 lat zacząłem pół roku temu
    Jest super kondycja rośnie również samopoczucie szczególnie po powrocie z treningu
    Obolały z zakwasami i po obijany już nie długo pierwszy egzamin na 10 kyu
    W Rybniku polecam klub Bushi super atmosfera fajne podejście trenerôw

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Rafał ~Rafał
    ~Rafał
    Napisane 06 sierpnia 2016 - 11:39
    Zgadzam się. Sporty walki są ekstra dla mężczyzny w każdym wieku. Ja zapisałem się do Pana SKrzecza w Akademii Walki i jestem mega zadowolony. Początkowo miałem pewne obawy, ale okazuje się, że boks może być dobry dla faceta w każdym wieku (a jestem po 40-stce). Pomijając już, że zgubiłem kilka kilo to przede wszystkim zarąbiście czuje się psychicznie. Po całym dniu w pracy super pozwala mi to wyładować stres.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Andy ~Andy
    ~Andy
    Napisane 23 maja 2017 - 10:05
    Też swego czasu się zastanawiałem jaki sport wybrać. Myślałem o sztukach walki, zapisałem się nawet na boks. Ale w końcu wciągnąłem się w latanie. Zaczynałem od pierwszego kursu pilotażu w Ventum Air i złapałem bakcyla. Teraz robię PPL i jest ok. Z praktyki będziesz tam miał 45 godzin nalotu (40 godzin na samolocie typu Cruiser lub CESSNA) oraz 5 godzin nalotu na symulatorze Full Motion. Polecam wszystkim - wrażenia niezapomniane!!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wiktor ~Wiktor
    ~Wiktor
    Napisane 25 maja 2017 - 09:51
    ciekawy pomysł

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Stefans ~Stefans
    ~Stefans
    Napisane 21 czerwca 2017 - 09:10
    Ja trenuję boks u Sebastiana Skrzecza. Nie czuję w ogóle, żeby mój wiek był przeszkodą. Nawet jeśli na sali obok dzieciaki ćwiczą judo :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Sulsa76 ~Sulsa76
    ~Sulsa76
    Napisane 03 listopada 2017 - 22:24
    Polecam KALAH System - izraelski system walki i samoobrony.
    Wygląda na przemyślany, kompletny i realny system. Z tego co wiem w Polsce jeszcze nie ma sekcji, ale w marcu ma być w naszym kraju twórca systemu Idan Abolnik.Wiec może to się zmieni.
    filmy podglądowych znalezionych na sieci :

    https://youtu.be/v8Qpb20POyA
    https://youtu.be/m3zmwq3Bz5I

    Pozdrawiam Tomek

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aleksy44 ~Aleksy44
    ~Aleksy44
    Napisane 06 stycznia 2018 - 16:14
    Może spróbujesz potrenować boks, jest odpowiedni dla osób w każdym wieku tylko trzeba trafić na trenera, który pomoże w treningach. Ja zapisałem się kilka miesięcy temu do akademii walki w Warszawie, trenerzy-pełen profesjonalizm

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marian ~Marian
    ~Marian
    Napisane 07 października 2019 - 12:01
    Polecam tradycyjne Ju Jitsu, mam 52l. i trenuję ponad 3 lata. Sztuka walki z tradycjami, ogólnorozwojowa i wszechstronna. Uczy walki z przeciwnikiem ale przede wszystkim z własnymi słabościami.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Slawi4 ~Slawi4
    ~Slawi4
    Napisane 29 maja 2022 - 15:31
    Cześć mam 47 lat i szukam jakiegoś klubu z łodzi i okolic , czy jest takie miejsce gdzie ćwiczą w moim przedziale wiekowym ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~faceciwsieci.pl ~faceciwsieci.pl
    ~faceciwsieci.pl
    Napisane 12 marca 2024 - 06:22
    A ja się nieco wyłamię z trendu polecania boksu ;)
    Masz już 45+ lat - możesz założyć, że nie będziesz zawodnikiem ani nie masz zamiaru napierd... się na ulicach - ćwiczysz dla poprawy zdrowia, kondycji, sylwetki, samopoczucia.
    NIE wybieraj zatem sportów walki, które są mocno nastawione na rywalizację na ringu i obijanie głowy jak boks. Głowa Ci się jeszcze przyda. Nie mam nic do boksu - to wspaniały sport. Tylko może niezbyt wspaniały dla 45-latka.
    Podobnie nie wybieraj sportów typu BJJ czy MMA - są świetne ale na 99% nabawisz się w Twoim wieku poważnej kontuzji.
    Jeśli zaczniesz trenować coś, gdzie będziesz miał na sali młodych mężczyzn to prędzej czy później będziesz z nimi sparował. Oni nie mają tylu ograniczeń i zahamowań co Ty (wiek robi swoje), napierają by pokazać swoją dominację i sprawność. Złapiesz kontuzję i wypadniesz - mówię z własnego doświadczenia i doświadczenia kilku kolegów.

    Doradzałbym zatem coś "spokojniejszego" jak Krav Maga, gdzie praktycznie nie ma sparringów i jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo obicia głowy czy poważniejszego urazu (choć i na Krav dałem rady rozwalić sobie bark :P). Jako bonus - na Krav będziesz miał relatywnie sporo kobiet ;)
    Ewentualnie Karate Shotokan, gdzie nie ma tak ostrej nawalanki jak w Kyokushin.

    Ale generalnie - dobry pomysł. Powodzenia!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kadets ~kadets
    ~kadets
    Napisane 05 kwietnia 2024 - 10:38
    Co o tym sądzicie - https://hop-sport.pl/worki-bokserskie ?
    Który będzie lepszy dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę? Podzielicie się doświadczeniami, pewniaki?
    Jaki obrać kierunek?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy