Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Kariera

Jak dojść do siebie po pracy?

Rozpoczęte przez ~Makos, 22 sie 2014
  • avatar ~Makos ~Makos
    ~Makos
    Napisane 22 sierpnia 2014 - 11:59
    Może możecie mi pomóc?
    Mam wyczerpująca stresująca prace - w sumie jak każdy, więc nie uskarżam się. W dodatku ją lubię.
    Ale coraz częściej od różnych osób słyszę, że wyglądam na przemęczonego, że chyba jestem przed urlopem, albo że chyba mam wyjątkowo ciężki okres w robocie, bo tak wyglądam. W domu też mi zwraca uwagę żona, że nie angażuję się w nic, przychodzę i padam w fotel przed TV, często w nim zasypiając.
    Sam zauważam, że już wpadłem w taką rutynę - po powrocie z roboty brak mi sił już na cokolwiek, nie mam energii, żeby zrobić coś innego niż tylko biernie patrzyć w ekran telewizora albo łazić bez celu po internecie.

    Jak sobie z tym poradzić? Może macie jakieś sposoby, jak dodać sobie powera, albo jak skutecznie wypoczywać, żeby mieć więcej siły na cokolwiek po pracy?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Małgorzata ~Małgorzata
    ~Małgorzata
    Napisane 23 sierpnia 2014 - 09:52
    Jeśli się czujesz jak balonik ze spuszczonym pwoietrzem - najpierw się zbadaj. Może to być brak magnezu (objawy to zmęczenie i niemożnośc wsypania się), może to być cukrzyca typ II - też częśtym objawem jest sennośc, zmęczenie.
    I wszelkie inne problemy zdrowotne - wyklucz.
    Erich From pisząc o stresie mówi, że uczucie zmęczenia stresem ludzie likwidują na dwa sposoby.
    - ruch - czyli mięśnie aktywne znakomicie likwidują miniprzykurcze, zastoje, etc. Pływanie, rower, tenis - wszystek ruch znakomiecie rospędza stres. A więc z żoną czy dziciakami na basen! Na siłkę, do lasu!
    - zajęcie wywołujące radość czyli pwywołanie w organiźmie produkcji endorfin. Śmiech, radość, frajda. (sam wykombninuj co to ma być. kino? książka? Fajny przygotowany wczesniej seks z żoną?)
    Ale NAJPIERW badania!
    :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Mirek ~Mirek
    ~Mirek
    Napisane 20 października 2017 - 14:51
    ja wiem jedno, przynajmniej raz w roku musze gdzieś wyjechac i się zresetować. nie wyobrażam sobie żebyśmy z żoną nigdzie nie pojechali... już teraz szukaliśmy pcji na lato 2018 bo nam znajomi podrzucili pomysł Macedonii - ponoć nowość z Itaką i mają dobre ceny. Bez takich wyjazdów chyba bym oszalał cąły rok w pracy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy