Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Zrozum nastolatka

dziecko i narkotyki

Rozpoczęte przez ~carsten, 10 sty 2013
  • avatar ~carsten ~carsten
    ~carsten
    Napisane 10 stycznia 2013 - 22:56
    może ktoś z was, ojców, sam doświadczył tego, co ja... Otóż mam podejrzenia, że moja córka (16 lat) bierze narkotyki... ale nie wiem, jak ją podejść, bo to teraz buntoniczy wiek i zaraz po szkole ucieka do siebie do pokoju, nie chcevrozmawać, słuchawki na uszy, facebook itp. Ale widzę czasem, że wzrok ma jakiś mętny, jest jakaś nieswoja, blada . Dodam, że jej matka, a moja żona jest od roku na placówce a ja nie chcę na odległość ją martwić. Zanim zareaguję bardziej konkretnie chciałbym jakoś uzyskać pewność, że moje podejrzenia są słuszne. Ktoś, coś?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~lumin ~lumin
    ~lumin
    Napisane 17 stycznia 2013 - 13:21
    są testy. Proste. Musisz pobrac mocz córki i dac do analizy na obecność narkotyków.
    jak nie wiesz jak podejść powiedz, że jakaś blada ostatnio i trzeba zbadać czy nie ma kłopotów z nerkami.
    Oby wszystko było ok. Trzymam kciuki!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kobieta ~kobieta
    ~kobieta
    Napisane 17 stycznia 2013 - 13:58
    potwierdzam ... Po pierwsze kupić test w aptece, pod pretekstem badania moczu wziąć od córki pojemniczek i gdzieś na boku sprawdzić. Jak będziesz miał czarno-na białym łatwiej się rozmawia. Jeśli się sie potwierdzi to zależy na jakim etapie jest cała sprawa: jeśli zaawansowanym czeka Cię długa droga do sukcesu, aby córkę wyciągnąć z tego, jesli to początek również czeka Cię ciężka praca nad wyperswadowaniem jej, że to zła droga życia. Przeszłam to z 15 latkiem 10 miesięcy mojej "walki" zakończyło się sukcesem. Życzę powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Igor ~Igor
    ~Igor
    Napisane 18 stycznia 2013 - 11:24
    Narkotyki utrzymują się w ślinie do pół roku.
    Idź do apteki i poproś o testy. Wystarczy,że wystawi język i dotknie papierka.
    Technika rozwoju syntetycznych narkotyków idzie do przodu, ale rozwój testów wykrywających też. Trzzmaj sie i walcz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~mysza ~mysza
    ~mysza
    Napisane 19 stycznia 2013 - 00:36
    Fajnym testem jest MULTITEST- oczywiście na mocz. Kosz ok 20 zł. Masz pewność; bada 4 grupy narkotyków, najdłużej, bo do 3 tygodni w organizmie utrzymuje się marichuana. Bierzesz od córki pojemnik z moczem, zanurzasz i po krótkim czasie masz pewność, wiesz również co ewentualnie córka wzięła. Nie bój się kontroli, lepiej teraz, niż jak będzie za późno. Mam to za sobą- mój syn w wieku 15 lat też próbował. U nas w domu test leżał na honorowym miejscu w roli straszaka. teraz syn ma 18 lat i od dawna mam spokój. POWODZENIA

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~carsten ~carsten
    ~carsten
    Napisane 19 stycznia 2013 - 21:03
    bardzo Wam wszystkim dziękuję. Test z próbką moczu, myślę, że jest do wykonania. Zaczynam działać. Dam znać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tom ~Tom
    ~Tom
    Napisane 13 lutego 2013 - 10:20
    No i jak ci poszlo z tym testem ???

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~carsten ~carsten
    ~carsten
    Napisane 16 kwietnia 2013 - 14:19
    przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Zapomniałem, że obiecałem Wam feedback dotyczący wyników testu u mojej córy. Wykorzystałem pomysł @lumina i przekonałem ją do badań. Co do narkotyków - sprawa się wyjaśniła - jest czysta, ale przy okazji wyszlo, że ma kiepskie wyniki. Ma "prawie" anemię - stąd zmiany w wyglądzie, które spowodowały moje podejrzenia...No, i leczymy...
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi. A innym życzę, by nie mieli ze swoją latoroślą podobnych przypadków...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Wiaderka ~Wiaderka
    ~Wiaderka
    Napisane 24 listopada 2015 - 12:09
    Córa dała się zbadać, bo wiedziała pewnie o co ją podejrzewasz i wiedziała, że nic nie wyjdzie. Gratuluję córki, która potrafi się bronić przed tym świństwem w obecnych czasach!
    Natomiast dzieciaki, któe faktycznie miałyby coś na sumieniu już tak łatwo by się nie dały namówić... co również wskazywałoby jednoznacznie na to co podejrzewamy...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ninika ~Ninika
    ~Ninika
    Napisane 14 grudnia 2015 - 14:01
    Ja bylma po drugiej stronie. To mnie rodzice podejrzewali o narkotyki i mieli racje. ale jakos sie szybko sama z tego bagna wydostalam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Alicja ~Alicja
    ~Alicja
    Napisane 16 lutego 2016 - 11:02
    Narkotyki i dopalacze to najgorsze świństwo jakie może być, a najgorsze jest to że tak często się o nich słyszy w szkołach. Moje dziecko w podstawówce już miało propozycję spróbowania tego świństwa, a dalej co w przedszkolu już będą? To jest naprawdę straszne ale oglądałam reportaż o jakiejś poznańskiej fundacji na TVN, która wprowadziła projekt z psami i dronami aby zwalczyć dostęp dzieci w szkołach myślę, że to fajna inicjatywa i mam nadzieję, że pomyślna

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~stefans ~stefans
    ~stefans
    Napisane 13 lipca 2017 - 14:04
    Dużo zdrowia dla córki.
    Na przyszłość, gdyby ktos potrzebował: nam w problemach z dorastającą córką pomogła pani psycholog Marta Śleboda. Też podejrzewaliśmy jakies używki czy złe towarzystwo, ale chodziło o coś zupełnie innego.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marek157 ~marek157
    ~marek157
    Napisane 14 lipca 2017 - 12:21
    powodzenia

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy