Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Czego oczekuje dojrzała kobieta od dojrzałego mężczyzny?

Rozpoczęte przez ~Robert1971, 27 mar 2018
  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 27 marca 2018 - 17:43
    W kontekście dyskusji okołorozwodowych które się przetaczają na tym forum, nasuwa mi się pytanie:

    Czego tak naprawdę dojrzała kobieta - koło 40-stki - oczekuje od dojrzałego mężczyzny - po 40-stce? Oboje po przejściach, chcący sobie na nowo ułożyć życie - co nimi kieruje, by sobie zorganizować faceta i z nim na nowo wszystko poukładać? Tak naprawdę o co jej chodzi?... :-).

    Usiłuję to zrozumieć i im bardziej zagłębiam się w temat, tym więcej pojawia się niewiadomych. Dziewczyny - coraz bardziej Was nie rozumiem. Pomóżcie proszę ;-).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Uwaga ~Uwaga
    ~Uwaga
    Napisane 27 marca 2018 - 20:51
    Czego oczekuje dojrzała kobieta od dojrzałego mężczyzny? Myślę, że przede wszystkim bliskości rozumianej nie jako osaczenie, przykucie do siebie 24h na dobę, czy uzależnienie od siebie do tego stopnia by odmawiać sobie prawa do samostanowienia. Potrzebuje także bezwarunkowego wsparcia, serdeczności, uwagi :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aniołek ~Aniołek
    ~Aniołek
    Napisane 27 marca 2018 - 22:22
    Robercie, tak właściwie to zależy chyba od danej kobiety... każda z nas może przecież oczekiwać czegoś innego lub nawet niczego :-) Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
    Czy kobieta oczekuje bliskości? Pewnie tak... podobnie jak mężczyzna, może akceptacji taką jaka jest? Szacunku? Uważności w codziennym życiu? Odpowiedzialności? Troski? Myślę, że dojrzała kobieta przedkłada być nad mieć, zwraca uwagę na normalność, szczerość, zaufanie. Wcale nie musi dostawać kwiatów, by wiedzieć, że facet ją kocha. Jeśli chce być z facetem to takim prawdziwym, który nie udaje kogoś kim nie jest...jeszcze napiszę pewnie dłuższe wypracowanie na ten temat znając siebie, ale muszę na spokojnie pomyśleć.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Żaba ~Żaba
    ~Żaba
    Napisane 28 marca 2018 - 10:50
    Nie wiem jak inne Panie ale ja np. nie mam ochoty niańczyć faceta. Facet to ma być facet i musi wiedzieć czego chce ode mnie, a przede wszystkim od życia. Ważne, żeby widział we mnie kobietę. Ja tam lubię dostawać kwiaty, ale najlepiej bez okazji. Oczekuję przede wszystkim uczciwości i lojalności, no i żeby o siebie dbał, bo chciałabym z nim czasem gdzieś wyjść.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Aniołek ~Aniołek
    ~Aniołek
    Napisane 28 marca 2018 - 20:44
    Jeszcze o kobiecie Ci napiszę.
    Dojrzała kobieta nie organizuje sobie faceta :-) Jest świadoma siebie, wie kim jest, ma grono zaufanych przyjaciół, jest wesoła i radosna, emanuje wewnętrznym pięknem, energią. Dzieci ma lub nie ma, potrafi wiele, wie na co ją stać i nie szuka na pewno byle kogo, byle by było łatwiej (bo rachunki płaci się po połowie, bo na urlop można razem pojechać i wino razem wypić). Dojrzała kobieta ma swoje pasje, jest delikatna i zaradna zarazem, pragnie przeglądać się w oczach dojrzałego i świadomego siebie faceta, niczego nie musi a może, zwraca uwagę na jego naturalność, na to czy nie sprawdza jej komórki, czy mówi jej prawdę... Dojrzała kobieta nie osacza, nie jest drobiazgowa a jest inspiracją dla dojrzałego faceta, który akceptując jej potrzebę wolności, chce ją poznawać i odkrywać. I zdarza się Robercie, że jest kobietą, na którą czekało się całe życie :-) Dojrzała kobieta wie, że chce być partnerem a nie ciężarem dla mężczyzny i oczekuje od niego tego samego. Co ciekawe znam kobiety dojrzałe w wieku lat 25 i niedojrzałe w wieku 40, 50...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~sparrow ~sparrow
    ~sparrow
    Napisane 02 kwietnia 2018 - 00:05
    Dojrzała kobieta oczekuje od mężczyzny ciepła i zrozumienia. Myślę, że tego samego często oczekuje dojrzały mężczyzna od kobiety.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~sparrow ~sparrow
    ~sparrow
    Napisane 08 kwietnia 2018 - 00:03
    Jeszcze przyszło mi dzisiaj na myśl, prawdopodobnie przez wszechobecną wiosnę, że dojrzałemu facetowi nigdy nie będzie głupio zachwycić się śpiewem ptaka, tym jak on zabawnie skacze, co potrafi np. wyczyniać dziecioł czy jeż...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kasia:) ~Kasia:)
    ~Kasia:)
    Napisane 08 kwietnia 2018 - 17:02
    Obojgu chyba chodzi o to by dobrze się rozumieć i móc na siebie liczyć nawzajem. Facet powinien być odpowiedzialny, nienarzucający się i przejrzysty moim skromnym zdaniem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Beti ~Beti
    ~Beti
    Napisane 09 kwietnia 2018 - 11:11
    Ja już chyba niczego nie oczekuję, no może świętego spokoju. Facetom nie ufam, bo są niedojrzali.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 09 kwietnia 2018 - 13:01
    ~Beti napisał:
    Ja już chyba niczego nie oczekuję, no może świętego spokoju. Facetom nie ufam, bo są niedojrzali.


    Niepotrzebnie generalizujesz... równie dobrze ja mógłbym toż samo powiedzieć o kobietach, bo mam ku temu bardzo mocne podstawy.
    Jednak dorośli ludzie wiedzą, że tak faceci bywają niedojrzali, jak i kobiety bywają dziecinne i rozpieszczone jak nastolatki. Faceci by się bawili swoimi... samochodzikami, czy tam komputerkami tudzież coraz nowymi panienkami i wszystko oblewali obficie kuflem piwa, a babeczki... tylko się malowały, przebierały w coraz nowsze szmatki i paluszki malowały oraz obgadywały wszystkich w koło z psiapsiółkami...
    Takie babeczki i faceci, to kategoria, której dojrzali ludzie unikają :-), a towarzystwo każdy dojrzały człowiek, sobie w życiu dobiera stosownie do swoich potrzeb i oczekiwań.
    Zatem generalizowanie nie jest dobrym pomysłem :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Żuber ~Żuber
    ~Żuber
    Napisane 11 kwietnia 2018 - 21:13
    ~Robert1971 napisał:

    Jednak dorośli ludzie wiedzą, że tak faceci bywają niedojrzali, jak i kobiety bywają dziecinne.......

    Takie babeczki i faceci, to kategoria, której dojrzali ludzie unikają :-), a towarzystwo każdy dojrzały człowiek, sobie w życiu dobiera stosownie do swoich potrzeb i oczekiwań.
    Zatem generalizowanie nie jest dobrym pomysłem :-)

    Robert dokladnie i nawet kurde tutaj na tym forum zdarzają się kobiety o tak dziecinnych poglądach, że aż się wierzyć nie chce.
    Myślę, że one nieważne w jakim są wieku tak naprawdę to same nie wiedzą czego chcą, a na pewno chcą jednego ( tylko Ci w życiu tego nie powiedzą) chcą mieć faceta na wyłączność, chcą go kontrolować i zrobić z niego prędzej czy później parobka. No może nie wszystkie ale większość na pewno

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pipi ~Pipi
    ~Pipi
    Napisane 12 kwietnia 2018 - 22:42
    Niektórym kobietom trudno jest powiedzieć czego oczekują, może poczucia bycia bezpieczną?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robert1971 ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 13 kwietnia 2018 - 08:48
    ~Pipi napisał:
    Niektórym kobietom trudno jest powiedzieć czego oczekują, może poczucia bycia bezpieczną?


    A czy czasem dojrzała kobieta nie jest pewna czego tak naprawdę chce...?
    Pytam o dojrzałą kobietę w odniesieniu do dojrzałego mężczyzny. :-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Pipi ~Pipi
    ~Pipi
    Napisane 13 kwietnia 2018 - 09:05
    Oczekiwania dojrzałej kobiety, która często gęsto jest po przejściach są następujące:
    Chciałabym czuć się z nim dobrze czyli ma być bezpiecznie i miło. Ja tak myślę, nie wiem co inne kobiety na to.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Koteczek ~Koteczek
    ~Koteczek
    Napisane 14 kwietnia 2018 - 12:09
    ~Pipi napisał:
    Oczekiwania dojrzałej kobiety, która często gęsto jest po przejściach są następujące:
    Chciałabym czuć się z nim dobrze czyli ma być bezpiecznie i miło. Ja tak myślę, nie wiem co inne kobiety na to.

    Bezpiecznie na pewno ale co to oznacza? Przykład mojego bezpiecznie? Gdy wiem, że kiedy On mówi jest tak i tak...to mam pewność że tak jest i gdy mogę na niego liczyć.
    A miło? Oj jest tyle miłych rzeczy, które można razem robic!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Skarb ~Skarb
    ~Skarb
    Napisane 14 kwietnia 2018 - 17:03
    Robert, Jeżeli trafisz na tę jedyną (Ty będziesz tym jedynym), to nie będziesz zadawał pytań czego my dojrzałe kobiety oczekujemy od mężczyzn. Będziesz wiedział, bo będziecie odbierać na jednej fali, będziecie rozmawiać o waszych pragnieniach i je odgadywac, będziecie potrzebowali swojego towarzystwa itp. Ps. Przez rok dostałam od swojej miłości tyle czułości i ciepła, ile nie zaznalam w 20 letnim związku z mężem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~sunset ~sunset
    ~sunset
    Napisane 14 kwietnia 2018 - 20:57
    ~Skarb napisał:
    Robert, Jeżeli trafisz na tę jedyną (Ty będziesz tym jedynym), to nie będziesz zadawał pytań czego my dojrzałe kobiety oczekujemy od mężczyzn. Będziesz wiedział.......

    Taka uwaga ode mnie: Kto pyta nie błądzi.
    Ale gdy trafisz na właściwą osobę to wiesz, że to ona i o nic nie pytasz, jesteś.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Skarb ~Skarb
    ~Skarb
    Napisane 14 kwietnia 2018 - 22:23
    ~sunset napisał:
    ~Skarb napisał:
    Robert, Jeżeli trafisz na tę jedyną (Ty będziesz tym jedynym), to nie będziesz zadawał pytań czego my dojrzałe kobiety oczekujemy od mężczyzn. Będziesz wiedział.......

    Taka uwaga ode mnie: Kto pyta nie błądzi.
    Ale gdy trafisz na właściwą osobę to wiesz, że to ona i o nic nie pytasz, jesteś.

    TAK JEST☺

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Real woman ~Real woman
    ~Real woman
    Napisane 16 kwietnia 2018 - 21:30
    Moim zdaniem mężczyzna (również kobieta), który przeszedł doświadczenie rozwodu, rozstania pyta i to jest naturalne, że zastanawia się czego on oczekuje od kobiety a czego ona może oczekiwać od niego. Takie pytania świadczyć mogą o chęci przeanalizowania swojego dotychczasowego życia. To chyba nie jest dziwne, a przecież nie ma pewności, że trafisz na ideał, niektórzy uważają nawet, że ideałów nie ma. Uważam, że dojrzały mężczyzna posiada mózg i go używa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Diabełek ~Diabełek
    ~Diabełek
    Napisane 16 kwietnia 2018 - 23:23
    Co w gruncie rzeczy nic nie przybliża, bo mózg to tylko narzędzie, przybpomocy którego można zrobić wszystko. Ten sam mózg tego samego człowieka może tworzyć piękno i zgrozę. Da Vinci tworzył piękne obrazy i projekty machin niosących efektywnie śmierć; szarmancki amant może być jednocześnie sadystycznym zbirem; życiowy nieudacznik może być jednocześnie wybitnym profesorem. Fascynuje całość, z ewentualnymi "niedogodnościami", czy tylko część? Ma używać mózgu, czy ma używać mózgu w sposób mi, konkretnej osobie, konkretnej kobiecie, odpowiadający? Zabawka dopasowując się do potrzeb partnerki czy autonomiczna choć skomplikowana całość? Jedynie plusy, czy zbiór wad i zalet? Których wad i których zalet?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4 5 6
Strona 1 z 6
następna
Strona 1 z 6 następna

Gorące tematy