Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Czego oczekuje dojrzała kobieta od dojrzałego mężczyzny?

Rozpoczęte przez ~Robert1971, 27 mar 2018
  • ~Real woman
    ~Real woman
    Napisane 17 kwietnia 2018 - 00:27
    ~Diabełek napisał:
    Co w gruncie rzeczy nic nie przybliża, bo mózg to tylko narzędzie....

szarmancki amant może być jednocześnie sadystycznym zbirem; życiowy nieudacznik może być jednocześnie wybitnym profesorem. Fascynuje całość, z ewentualnymi "niedogodnościami", czy tylko część?

Ma używać mózgu

autonomiczna choć skomplikowana całość? Jedynie plusy, czy zbiór wad i zalet?

Ależ przybliża!!!
    Zapomniałam, że mężczyźnie należy wyjaśnić wprost, podając jednoznaczną definicję ;)

Co oznacza ów mózg u mężczyzny?
    Oznacza, że ma być on czlowiekiem myślącym. Tak, ma on używać mózgu na co dzień, najlepiej w jak najwiekszym zakresie, bo to jest fascynujące. Dla kobiety.
    Mózg to może i narzędzie, ale równocześnie wielki atut dojrzałego mężczyzny, gdyż nareszcie odkrywa onoi go i uaktywnia ;) Nie piszę z sarkazmem, naprawdę tak sądzę.

W dojrzałym mężczyźnie fascynujący jest nie tylko mózg, ale całokształt odpowiadający tej jednej konkretnej kobiecie. Jeśli jednak mężczyzna nie myśli, to choćby był niewiadomo jakim adonisem, niestety nie sprawi, że myśląca kobieta zainteresuje się nim na poważnie, gdyż nie będzie po prostu czego odkrywać. On nie będzie dla niej interesujący.

Są mężczyźni myślący od zawsze, ale są również tacy, którzy do myślenia dojrzewają i stan ten osiągają po 40 czy po 50 :)

Zgadzam się, że jest także taki typ mężczyzny, o którym piszesz "szarmancki amant", który może oczarować erudycją, a jednocześnie wykorzystywać swój mózg i mieć tzw. niecne zamiary wobec kobiety, jednakże nie zmienia to faktu, że lepiej jest, gdy mężczyzna mózg posiada, starając się być sobą.

Tylko wówczas ma on szansę znaleźć mądrą kobietę, oczywiście o ile taka jest mu do czegokolwiek potrzebna ;)
    Głupie są przecież łatwosterowalne ;)

Autonomiczna, nieważne jak skomplikowana i myśląca jednostka szuka zazwyczaj autonomicznej i myślącej jednostki i to niekoniecznie myślącej tak samo, ważne żeby była myśląca. Myśląca samodzielnie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam co miałam na myśli pisząc, że MĘŻCZYZNA POWINIEN POSIADAĆ MÓZG? ;)

Udostępnij  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

• ~Diabełek
    ~Diabełek
    Napisane 17 kwietnia 2018 - 23:00
    ~Real napisał:

Zapomniałam, że mężczyźnie należy wyjaśnić wprost, podając jednoznaczną definicję ;)

Zaraz że mężczyźnie :)
    Wyjaśnienie pomaga uniknąć nieporozumień i niezrozumień ;)
    Kobieta mówi: "Lubię kwiaty!"; Facet przynosi jej czerwone róże; Ona mówi: "Nie lubię róż, lubię polne kwiaty!"; Facet przynosi jej maki, a ona mówi: "Nie lubię czerwonych...".

@Real woman: dziękuję, że bardzo pięknie i cierpliwie wyjaśniłaś (ani grama ironii w moim podziękowaniu).

• ~Real woman
    ~Real woman
    Napisane 18 kwietnia 2018 - 00:00
    Cieszę się, że wyjaśniłam ;)
    Faktycznie warto zawsze wyjaśniać co się miało na myśli, bo wypowiadane czy pisane słowa mogą być różnie rozumiane :)
    Nie wyobrażam sobie powiedzieć facetowi, który przyniósł mi kwiaty "wiesz nie podobają mi się, wolę inne".
    Chociaż pamiętam kiedyś dostałam od faceta dramatycznie sztucznego kwiatka (takiego, których pełno na grobach 1.11)tak w ramach żartu, bo za chwilę pojawił się malutki bukiecik i to było przesympatyczne.
    Moja pierwsza myśl: "Ale tragedia facet!", a chwilę później: "WOW!" :)

• ~Dori
    ~Dori
    Napisane 25 kwietnia 2018 - 10:26
    A czego mężczyzna po przejściach oczekuje od nowej partnerki?

• ~Robert1971
    ~Robert1971
    Napisane 25 kwietnia 2018 - 11:30
    ~Dori napisał:
    A czego mężczyzna po przejściach oczekuje od nowej partnerki?

Bardzo dobre pytanie... :-).

Wg mnie, facet oczekuje od kobiety, że będzie ona jego przyjacielem i partnerem w codziennych sprawach. Będzie rozwijała swoje zainteresowania i pasje i będzie go wspierała w rozwijaniu jego pasji. Da mu ciepło i okaże zrozumienie, kiedy on przyjdzie do domu pełen złej energii, której wszędzie naokoło pełno, wysłucha go, gdy on potrzebuje się wygadać, poradzi, gdy potrzebuje porady. Będzie potrafiła tak dawać, jak i brać w związku, który stworzyli.

Gdy trzeba, stanie się koleżanką, innym razem przyjaciółką, czasem nawet może i mamusią... ;-), ale to tylko na chwilkę.

Zadba o detale, o które facet nie dba - firanki, kwiatki, bibeloty...

Facet sam, żyje niejako na pustyni. On obstawia się tylko tym, co mu jest niezbędne - ma to swój praktyczny wymiar - jednak ona uzupełnia tę praktyczną pustkę jakimiś rzeczami, o których on by wcale nie myślał - to daje klimat.

A przede wszystkim... Fajnie, by on mógł na nią liczyć, gdy naprawdę będzie jej potrzebował.

Wszystko to, rzecz jasna działa również w drugą stronę.
    Dojrzały facet to taki, co nie potrzebuje, by mu mówiono, że ma 'sobie czapeczkę założyć, bo zimno...' :-), to osoba w pełni samowystarczalna, samodzielna i odpowiedzialna - tak za siebie, jak i za swoje otoczenie, a ona... jest dla niego treścią życia i fajnie, gdy ona nada szczyptę koloru oraz klimatu.

Samodzielna, ale z nim, On samodzielny, ale z nią. I to wszystko nie z obowiązku - często smutnego - tylko z chęci, z wyboru.

A seks...? No jasne, że to ważna sfera życia, ale... nie najważniejsza. Dojrzały facet rozumie, że kobieta ma swoje 'fazy', rozumie też, że dla niej klimat jest na tyle istotny, że gdy nie będzie odpowiedni, to i z seksu nie będzie radości..., ale ;-).

Drogie panie, facet też nie będzie zabierał się do tych spraw, gdy ona stroi fochy. Jak ona zaczyna się burmuszyć, to jemu zwyczajnie odechciewa się wszystkiego łącznie z zabieganiem o jej względy, czy naprawianiem sytuacji.

Dojrzała kobieta się nie burmuszy, tylko wprost mówi o co chodzi - i tego facet od niej oczekuje. Strojenie fochów postrzegam jako przejaw niedojrzałości emocjonalnej, a dojrzały facet potrzebuje dojrzałej kobiety, a nie rozkapryszonego bachora po czterdziestce ;-).

• ~Real woman
    ~Real woman
    Napisane 25 kwietnia 2018 - 13:07
    Robercie1971, to są naprawdę mądre słowa dojrzałego mężczyzny. Potwierdzasz moje wyobrażenie o tym, jak może myśleć naprawdę dojrzały facet :-)

» odpowiedz » do góry
poprzednia
1 2
Strona 2 z 2
poprzednia Strona 2 z 2

Gorące tematy

facebook
raporty
Raporty