Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

co nowego polecacie do poczytania

Rozpoczęte przez ~jan, 10 mar 2017
  • avatar ~jan ~jan
    ~jan
    Napisane 10 marca 2017 - 12:51
    Poszukuje kilku fajnych dobrych książek. Nie koniecznie muszą to być książki ambitne, ale taka, która zostanie mi w pamięci. PI chodzi mi o coś nowego, czyli coś co się już pojawiło albo pojawi. Znacie coś takiego?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~KLASA A ~KLASA A
    ~KLASA A
    Napisane 18 marca 2017 - 14:19
    Mellera polecam, niedawno też czytałem Brud Piotra C i zdecydowanie koło 40stki dobra lektura, szczególnie dla mieszkańców Warszawy itp.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tezi ~tezi
    ~tezi
    Napisane 24 marca 2017 - 17:21
    Do mnie najlepiej trafiają pod tym względem biografie/ autobiografie. Część to bajki i chłam, ale część naprawdę zasługuje na uwagę. Nie raz są to historie bardzo porywające, czasem przerażające, a innym razem zabawne. Warto poznać korzenie tego skąd wywodzą się nasi idole :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Annais ~Annais
    ~Annais
    Napisane 28 kwietnia 2017 - 19:02
    Ja zdecydowanie polecam nową część, niestety ostatnią o komisarzu Maciejewskim :) Jak lubicie kryminały to ten jest wyśmienity

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Zygmunt ~Zygmunt
    ~Zygmunt
    Napisane 03 maja 2017 - 18:35
    ~Annais napisał:
    Ja zdecydowanie polecam nową część, niestety ostatnią o komisarzu Maciejewskim :) Jak lubicie kryminały to ten jest wyśmienity

    Znam, Wroński obok Marka Krajewskieog to ikona kryminału retro. Jeszcze nie czytałem nowego tomu, aczkolwiek trochę mi żal, iż to już ostatni.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Annais ~Annais
    ~Annais
    Napisane 03 maja 2017 - 18:52
    Zygmunt, jakie ciekawie przypadkowe imię ;P No ja się zakochałam w klimacie tych książek, w tych zakamarkach międzywojennego Chełma, gdzie śledzika się popija monopolką, i prawdziwi faceci wolą machorkę od egipskiego perfumanta xD

    Jest jedna niespodzianka w tej książce, a mianowicie bohater innego cyklu innego pisarza siedzi w celi w Chełmie za bimbrownictwo. Ciekawe kto to :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Migrej ~Migrej
    ~Migrej
    Napisane 13 maja 2017 - 17:14
    Lubię czytać, a do tego dobre rzeczy, które są wynikiem świetnego warsztatu i solidnie przeprowadzonych przygotowań. To jest właśnie jedna z nich :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Gandia ~Gandia
    ~Gandia
    Napisane 13 maja 2017 - 19:55
    Fajny w Herkulesach jest ten rys historyczny, postacie są nakreślone tak, że czasem podziw bierze :). Powiem tak, bycie komisarzem w tamtych czasach było przekichane bardziej nawet niż dziś. Opór totalny , brak prawilnych kartotek, żadnych nowoczesnych badań, żadnych technik przesłuchiwawczych poza dać w papę, albo straszenie... Ale udało się. W takich wypadkach najlepsza jest charyzma zwierzchnika. Brawo Zyga, dobre zakończenie serii :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~danny26 ~danny26
    ~danny26
    Napisane 04 września 2017 - 18:39
    Przeczytałem ostatnio biografię Łukasza Kadziewicza i naprawdę polecam, zamawiałem na inbook.pl bo maja bardzo dobre ceny i dodatkowo tania przesyłkę :) na pewno znajdziesz tam coś dla siebie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Antek ~Antek
    ~Antek
    Napisane 13 listopada 2017 - 10:47
    A "Szybciej, wyżej, dalej. Skandale Volkswagena" czytaliście? znaczy chyba dopiero wyszła, nie wiem, ale już mi się jawiła w internecie. Może być ciekawe, bo zawsze jak są jakieś skandale to jest ciekawie ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Brakxon ~Brakxon
    ~Brakxon
    Napisane 13 listopada 2017 - 14:15
    ~Antek napisał:
    A "Szybciej, wyżej, dalej. Skandale Volkswagena" czytaliście? znaczy chyba dopiero wyszła, nie wiem, ale już mi się jawiła w internecie. Może być ciekawe, bo zawsze jak są jakieś skandale to jest ciekawie ;)


    Znamy, czytamy i boimy. Im dalej w książkę tym bardziej widzę jak dużą władzę ma koncern nad nami i jak łatwo nas oszukać. Nawet 5 miliardów dolarów kary nie ruszy ich, potkną się i wrócą do biegania po naszych głowach...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Miszczu ~Miszczu
    ~Miszczu
    Napisane 13 listopada 2017 - 14:41
    ~Antek napisał:
    A "Szybciej, wyżej, dalej. Skandale Volkswagena" czytaliście? znaczy chyba dopiero wyszła, nie wiem, ale już mi się jawiła w internecie. Może być ciekawe, bo zawsze jak są jakieś skandale to jest ciekawie ;)


    to ze skandal to jedno, dwa ze to dotyczyc moze wielu polakow! historia o upadku wizerunkowym giganta jakim jest WV, swietna

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Campbell ~Campbell
    ~Campbell
    Napisane 13 listopada 2017 - 15:31
    Czytałem po angielsku, już jest w Poslce.
    Temat jest fantastyczny, a zwłaszcza teraz, bo ruszyły właśnie sprawy sądowe przeciwko VW w Polsce. Będzie naprawdę grubo, jestem ciekaw jak się skończy i ile kasy odwali VW żeby wyciszyć sprawę

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Andrzej ~Andrzej
    ~Andrzej
    Napisane 13 listopada 2017 - 21:49
    jestem ciekawy tak naprawde ilu polakow ta sprawa jakos dotyczy i czy jakies odszkodowania jednak w przyszlosci beda wyplacane. kontekt takich afer jest niezwykle istotny, dzieki za polecenie ksiazki

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marta ~Marta
    ~Marta
    Napisane 14 listopada 2017 - 14:57
    autorem tej ksiazki jest dziennikarz NY timesa, wiec na pewno jesli chodzi o merytoryke to najwyzszy poziom

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~bartosz ~bartosz
    ~bartosz
    Napisane 15 listopada 2017 - 12:22
    ~Miszczu napisał:
    ~Antek napisał:
    A "Szybciej, wyżej, dalej. Skandale Volkswagena" czytaliście? znaczy chyba dopiero wyszła, nie wiem, ale już mi się jawiła w internecie. Może być ciekawe, bo zawsze jak są jakieś skandale to jest ciekawie ;)


    to ze skandal to jedno, dwa ze to dotyczyc moze wielu polakow! historia o upadku wizerunkowym giganta jakim jest WV, swietna


    niedawno ponoc odbyl sie pierwszy proces w sprawie, przeczytalbym te ksiazke chetnie bo na pewno pokazuje szeroki kontekst sprawy a nie tylko jednostronny. super temat i bardzo aktualny tez jesli chodzi o same mechanizmy dzialania wielkich firm.. oni pewnie nie sa jedyni.. mh

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Goldilox ~Goldilox
    ~Goldilox
    Napisane 17 listopada 2017 - 11:49
    Ja ostatnio miałem w ręku książkę "Przystojny jestem, a ona mnie nie chce" https://www.facebook.com/PrzystojnaGosia/ . Super się czytało, bo przypomniały mi się świetne szkolne, licealne czasy ;) Polecam się z nią zapoznać :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~balantines ~balantines
    ~balantines
    Napisane 22 listopada 2017 - 18:59
    ~Andrzej napisał:
    jestem ciekawy tak naprawde ilu polakow ta sprawa jakos dotyczy i czy jakies odszkodowania jednak w przyszlosci beda wyplacane. kontekt takich afer jest niezwykle istotny, dzieki za polecenie ksiazki


    Upolowałam na Arosie w bardzo korzystnej cenie. Akurat dla ojca, on się tematem interesuje, chociaż ma opla :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~maria ~maria
    ~maria
    Napisane 23 listopada 2017 - 21:36
    ~balantines napisał:
    ~Andrzej napisał:
    jestem ciekawy tak naprawde ilu polakow ta sprawa jakos dotyczy i czy jakies odszkodowania jednak w przyszlosci beda wyplacane. kontekt takich afer jest niezwykle istotny, dzieki za polecenie ksiazki


    Upolowałam na Arosie w bardzo korzystnej cenie. Akurat dla ojca, on się tematem interesuje, chociaż ma opla :)


    Takie tematy jak te cała historia nie jets tylko dla uzytkownikow VW, to swietna pozycja pokazjaca tak naprawde mechanizmy obecne teraz w biznesie..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Edek L ~Edek L
    ~Edek L
    Napisane 23 listopada 2017 - 22:10
    ~maria napisał:
    ~balantines napisał:
    ~Andrzej napisał:
    jestem ciekawy tak naprawde ilu polakow ta sprawa jakos dotyczy i czy jakies odszkodowania jednak w przyszlosci beda wyplacane. kontekt takich afer jest niezwykle istotny, dzieki za polecenie ksiazki


    Upolowałam na Arosie w bardzo korzystnej cenie. Akurat dla ojca, on się tematem interesuje, chociaż ma opla :)


    Takie tematy jak te cała historia nie jets tylko dla uzytkownikow VW, to swietna pozycja pokazjaca tak naprawde mechanizmy obecne teraz w biznesie..


    nooo, nielegalne metody w polityce firm to teraz standard.. to, ze sie to dzieje to jedno, i w zasadzie - wiadomo, ale zawsze najciekawszy jest kontekst, powody...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy