Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Sport dla faceta po 40.

Budowa masy mięśniowej

Rozpoczęte przez ~igor43, 07 sty 2018
  • avatar ~igor43 ~igor43
    ~igor43
    Napisane 07 stycznia 2018 - 17:46
    Siema! Jestem nowicjuszem odnośnie jakiegokolwiek treningu i szukam tu cennych rad, dzięki którym będę mógł rozbudować masę mięśniową. Najmłodszy już nie jestem, więc jakieś wyczerpujące serie ćwiczeń nie wchodzą w grę. Chciałbym się także dowiedzieć jaka dieta byłaby najlepsza.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~endrju ~endrju
    ~endrju
    Napisane 16 stycznia 2018 - 01:10
    Najlepszym rozwiązaniem jest opieka trenera personalnego, który wskaże odpowiedni zestaw ćwiczeń. Odnośnie diety to na pewno przydałoby ci się więcej białka. Z uwagi na wiek, dobrą opcją jest stosowanie jakiegoś suplementu, bo niestety z upływem lat progres zaczyna być mniej widoczny i jest możliwość, że dopadnie cię stagnacja.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Filiph+40 ~Filiph+40
    ~Filiph+40
    Napisane 18 stycznia 2018 - 00:53
    Także jestem za suplementami. Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony, ale zaryzykowałem i się opłaciło. W naszym wieku należy zadbać o testosteron, który zaczyna spadać. Dlatego stosuję preparat, który zawiera naturalny booster tego testosteronu. Odnośnie białka, to podstawą jest wołowina. Nie należy zapominać też o kaloryczności i regularności posiłków.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~igor43 ~igor43
    ~igor43
    Napisane 23 stycznia 2018 - 00:08
    No ok. Biorąc pod uwagę mój wiek, to nie chciałbym truć się syntetykami. Ten preparat jest bezpieczny pod tym względem? A jakie ćwiczenia polecacie? Jak na razie ogarnąłem dietkę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kondzik ~Kondzik
    ~Kondzik
    Napisane 30 stycznia 2018 - 21:52
    W każdym wieku syntetyki są złe, one z reguły są złe. Ja mam prosty sposób na utrzymanie sylwetki. LargoMass dwa razy dziennie ( tribulus zwiększa też potencję!) sporo biegam i do tego siłownia z podziałem na różne partie ciała.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jarek ~jarek
    ~jarek
    Napisane 31 stycznia 2018 - 23:28
    Trzeba też zadbać o zbilansowaną dietę, bo bez niej LargoMass może działać z mniejszą wydajnością. Arginina wspomaga syntezę tlenku azotu, który przyśpiesza transport składników odżywczych z posiłków do tkanki mięśniowej, co jest ważne podczas robienia formy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bogdan ~Bogdan
    ~Bogdan
    Napisane 13 września 2018 - 08:52
    Z ćwiczeniami dla 40+ to jak ze starym prześcieradłem, można rozciągać ale nie wolno szarpać :).
    Budowanie masy dla facetów w średnim wieku nie jest problemem, przede wszystkim dieta i ćwiczenia wielostawowe.
    Odpowiednia dieta to 70% sukcesu. Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne, dodaj 5 do 10%. Jak obliczyć MBR znajdziesz w necie, mnóstwo tego jest. Ale prawdopodobnie potrzebana będzie najpierw redukcja masy tłuszczowej, potem zabierz się za masę. Dla redukcji to takie same ćwiczenia, tylko lekko ujemny, lub zerowy, bilans kaloryczny.
    Co do suplementacji, jak sama nazwa wskazuje (suplement), jest to uzupełnienie brakujących składników. Nie może to być zastępnik ani podstawa diety!
    Może być konieczna suplementacja białkiem, ale niekoniecznie.
    Zapotrzebowanie na białko dla osoby ćwiczącej siłowo to od 1,5 do 2,5 grama na każdy kilogram masy. Resztę makroskładników znajdziesz w jedzeniu:) Nie będę rozpisywał się na ten temat, zbyt obszerny jest, a materiałów w sieci jest od groma.
    Jeśli chcesz ćwiczyć na siłowni to przydał by się na początek trener personalny, niech pokaże jak BEZPIECZNIE i efektywnie wykonywać ćwiczenia. Gdy nie ma czasu na siłownie to w domu ćwicz, wystarczą hantelki, a czasami nawet nie, bo ćwiczenia z własna masą ciała są równie skuteczne, zwłaszcza na początku.
    Najważniejsze to zacząć i być konsekwentnym
    Powodzenia

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~mmmmii ~mmmmii
    ~mmmmii
    Napisane 09 czerwca 2020 - 09:29
    Przyszłość sportu amatorskiego, siłowego należy do peptydów moim zdaniem i już widać, że zaczynają wypierać klasyczną suplementację lub uzupełniać, bo pobudzenie uwalniania hormonu wzrostu jest dla każdego najważniejsze. GHRP-6 odpowiada za coś takiego [ post edytowany z powodu naruszenia regulaminu serwisu, możesz potwierdzić na https://peptydy.net.pl/, bardzo ciekawa sprawa. ]

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~CHABER ~CHABER
    ~CHABER
    Napisane 27 kwietnia 2023 - 17:43
    hey ciekawie sie czyta, lecz dlaczego u licha wstydzicie sie swego wieku. "W naszym wieku? " Jakim? Można mieć 30 lat i być staruszkiem, a mając 70 uprawiać ćwiczenia, biegać i czerpać radość z życia. Nie ukrywam, przekroczyłem 70 lecz nadal jestem aktywny, nie chodzę przygięty do ziemi jak małpiszon, nie podpieram sie wspomagaczami, trenuje i sam ustalam sobie program (byłem trenerem PC i to dzisiaj procentuje) - a najważniejsze odłączyć sie od tytoniu i alkoholu. Powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy