Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Klinika ciała i ducha

Ból głowy czy migrena?

Rozpoczęte przez ~nickodem, 09 sty 2013
  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 09 stycznia 2013 - 20:21
    Zwykło się uważać, że migrena to domena kobiet. Tymczasem prawie 30% mężczyzn cierpi na migrenę. Migreny u mężczyzn bywają bardzo ciężkie, przy czym rzadko się do nich przyznajemy, nawet przed lekarzem. Jak radzicie sobie z bólem głowy. Są to przypadki sporadyczne, czy regularny, kilkudniowy ból? Czy potraficie przewidzieć wcześniej zbliżający się ból głowy?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Adrian ~Adrian
    ~Adrian
    Napisane 10 stycznia 2013 - 23:02
    Mam podobny problem! Również migrenę z aurą i zdarza się, że z wymiotami. Miałem zresztą dosłownie parę dni temu ostatnią migrenę, prawie 3 miesiące po wcześniejszej. Srednio dopada mnie trzy cztery, razy w roku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~julius ~julius
    ~julius
    Napisane 14 stycznia 2013 - 18:53
    Podobna historia jak wyżej. ale zakończyło się udarem z porażeniem prawostronnym , poczatkowo myślałem że to migrena i zawaliłem sprawę. po trzech miesiącach wreszcie chodze - Polkard co drugi dzień obowiązkowo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 15 stycznia 2013 - 12:55
    Migrena choć uchodzi dotąd za chorobę nieuleczalną, z którą da się w miarę żyć nie może być przedmiotem lekceważenia. Wizyta u neurologa zdaje się być niezbędna, choćby po to, aby wykluczyć inne ewentualne przypadłości.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jaro ~jaro
    ~jaro
    Napisane 16 stycznia 2013 - 12:20
    Lekarz rodzinny skierował mnie do neurologa. Ten pierwsze co zrobił to wysłał na tomograf. Na szczęście nie ma żadnych zmian w głowie a więc migrena. Prócz leków kazał mi prowadzić notatki, gdzie powinienem zapisywać, różne zdarzenia w ciągu dnia, dietę a nawet ciśnienie atmosferyczne.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Altus ~Altus
    ~Altus
    Napisane 18 stycznia 2013 - 16:27
    Na szczęście nie mam aury a moją migrenę zdiagnozowano jako klasterowy ból głowy. Problem w tym, że nadchodzącego bólu nie da się przewidzieć. Są okresy że boli codziennie a potem następuje długa przerwa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodemNIe ~nickodemNIe
    ~nickodemNIe
    Napisane 21 stycznia 2013 - 16:54
    Nie wiem na czym to polega... ale czasem mam lęki, że właśnie ona nadchodzi... niekiedy zastanawiam się czy sam sobie jej nie wykrakałem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Altus ~Altus
    ~Altus
    Napisane 22 stycznia 2013 - 17:07
    Jedyne rozwiązanie to mieć stale tabletki pod ręką. Są już takie środki, że wystarczy jedna tabletka i zdarza się (nie zawsze) że ból przechodzi całkowicie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 23 stycznia 2013 - 21:11
    Niestety nie zawsze to jest możliwe. Czasem człowiek łudzi się, że to jeszcze nie migrena, że może przejdzie. A potem jest jak jest. Czasem i po lekach nie przechodzi, choć z pewnością lżej się ją znosi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jaro ~jaro
    ~jaro
    Napisane 30 stycznia 2013 - 19:36
    Tu nie ma miejsca na złudzenia. Jeśli masz stwierdzoną migrenę najlepiej wziąć leki jak najszybciej. Wtedy jest szansa, że zażegna się jej ognisko już na początku ataku.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 31 stycznia 2013 - 16:33
    Czy a jeśli to jak rozpoznajecie, że zbliża się ból głowy? Ja czuję wtedy ogólne rozdrażnienie, jestem jakby podminowany.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jaro ~jaro
    ~jaro
    Napisane 08 lutego 2013 - 17:51
    Też tak mam. Często zdarza się że potrafię poznać migrenę na dwa dni wcześniej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 11 lutego 2013 - 10:30
    Bierzesz wtedy zapobiegawczo jakieś środki?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jakub ~Jakub
    ~Jakub
    Napisane 12 lutego 2013 - 23:19
    Wiele lat często boli mnie głowa. W czasie bólu biorę różne tabletki nawet dość silne. Nigdy mi to nie przyszło do głowy ale jak to teraz czytam to wychodzi mi że mam migrenę. Lekarz też jakoś na to nie wpadł, choć od razu przyznaję że nie często go odwiedzam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 14 lutego 2013 - 15:59
    Myślę Jakubie, że powinieneś udać się do neurologa. Bowiem tylko on na pełną i wiedzę na temat migreny,

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Artur ~Artur
    ~Artur
    Napisane 19 lutego 2013 - 21:37
    Osobiście nie mam na szczęście migren za to moja kobieta ma aż za często. Znalazłem dla niej dość ciekawą stronę. Na pierwszy rzut oka budzi zaufanie zresztą sami ocenicie
    http://www.abcmigrena.pl/

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 20 lutego 2013 - 18:34
    Znam. Faktycznie można tam znaleźć cenne informacje a nawet uzyskać poradę lekarza. Jest też prowadzić dzienniczek migren, tak bardzo istotny w rozpoznawaniu objawów i przyczyn migreny.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~karl ~karl
    ~karl
    Napisane 21 lutego 2013 - 17:44
    Odwiedziłem wielu neurologów. Byli więcej i mniej oświeceni.Jednym szło tylko o kasę i nni próbowali mie pomóc. Moim zdaniem jeśli sam sobie nie pomożesz nie pomoże ci nikt. sam obserwuję i kiedy i od czego napier***a mnie łeb.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~nickodem ~nickodem
    ~nickodem
    Napisane 22 lutego 2013 - 12:29
    Migrena jest nie do końca zbadaną chorobą a neurolog to lekarz który z racji swojej specjalizacji wie o niej najwięcej. Jednak przy takiej mnogości, gdzie praktycznie każdy przypadek jest inny bez współpracy pacjenta nie wiele może. Dlatego warto stosować się do jego rad i sugestii. Z czasem to procentuje.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Fred ~Fred
    ~Fred
    Napisane 26 lutego 2013 - 10:49
    U mnie przed migreną pojawia się wielkie poczucie ciężkości na żołądku. Towarzyszą temu objawy wymiotne. Po nie długim czasie pojawia się bardzo silny ból głowy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy