Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies
Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Ambitne kino

Rozpoczęte przez ~Antek, 27 kwi 2015
  • avatar ~Antek ~Antek
    ~Antek
    Napisane 27 kwietnia 2015 - 12:18
    Mam ochotę na jakieś ambitniejsze kino. Ostatnio z zoną zaczęliśmy oglądać filmy nominowane do oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, bo jakoś tak mieliśmy spore zaległosci w tym temacie. Obejrzeliśmy tak m.in. "polowanie"z Madesm Mikkelsenem czy peruwianskie "gorzkie mleko" i, kurcze, to jest kino! Dlaczego tak trudno spotakć w kinie coś ambitniejszego, człowiek musi szukać na własną rękę? Przeciez ludzie lubią obejrzec nie tylko ameryaknska komedię, a w kinie to jednak zupełnie inne doznania. Chyba muszę bardziej prześledzić kina studyjne. Możecie coś polecić? :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~lech ~lech
    ~lech
    Napisane 07 maja 2015 - 17:17
    proponuję prześledzić pokazy na trwajającym pko off camera w Krakowie. tam na pewno znajdziesz dużo ambitnych tytułów.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marciniak ~marciniak
    ~marciniak
    Napisane 08 maja 2015 - 16:05
    lech - już chyba nie bardzo da się dostać na Offa. ;)
    Antek - ale obejrzyj sobie "Taxi" Panahiego, który Offa otwierał i jeszcze w tym roku wygrał na festiwalu w Berlinie. To jest irański reżyser, który tworzy mimo zakazu swojego kochanego państwa.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Antek ~Antek
    ~Antek
    Napisane 14 maja 2015 - 13:34
    ~marciniak napisał:
    lech - już chyba nie bardzo da się dostać na Offa. ;)
    Antek - ale obejrzyj sobie "Taxi" Panahiego, który Offa otwierał i jeszcze w tym roku wygrał na festiwalu w Berlinie. To jest irański reżyser, który tworzy mimo zakazu swojego kochanego państwa.


    Bez netu byłem chwilowo, majówska i te sprawy;) O Taxi włąsnie słyszałem, czytałęm nawet jakaś recenzje, zresza nagroda na berlinale to najlepsza rekomendacja:) czyli chyba musimy się teraz wziac na oglądanie innych zwyciezców niż tylko oscarowych:) Swoją drogą wiedziałęm, że w Iranie jest reżim, ale jest aż tak?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~aldo ~aldo
    ~aldo
    Napisane 19 maja 2015 - 14:44
    ~Antek napisał:
    ~marciniak napisał:
    lech - już chyba nie bardzo da się dostać na Offa. ;)
    Antek - ale obejrzyj sobie "Taxi" Panahiego, który Offa otwierał i jeszcze w tym roku wygrał na festiwalu w Berlinie. To jest irański reżyser, który tworzy mimo zakazu swojego kochanego państwa.


    Bez netu byłem chwilowo, majówska i te sprawy;) O Taxi włąsnie słyszałem, czytałęm nawet jakaś recenzje, zresza nagroda na berlinale to najlepsza rekomendacja:) czyli chyba musimy się teraz wziac na oglądanie innych zwyciezców niż tylko oscarowych:) Swoją drogą wiedziałęm, że w Iranie jest reżim, ale jest aż tak?

    Niestety jest masakra i choć wielu facetów w moim wieku przyznałoby racje władzom Iranu, w tej kwestii, to jednak przeciaganie struny - niedawno zakazano mężczyznam "homoseksualnych? fryzur i skubania brwi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Antek ~Antek
    ~Antek
    Napisane 20 maja 2015 - 12:36
    /quote]
    Niestety jest masakra i choć wielu facetów w moim wieku przyznałoby racje władzom Iranu, w tej kwestii, to jednak przeciaganie struny - niedawno zakazano mężczyznam "homoseksualnych? fryzur i skubania brwi.
    Nie no to już przegięcie, a "homoseksualne" fryzury to niby jakie? Absurd goni absurd po prostu. A na film wybieram się już dziś, bo w kinotece jest pokaz polaczony z debata, to się pewnie dowiem jeszcze niejednej szokujacej rzeczy na temat Iranu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~box ~box
    ~box
    Napisane 21 maja 2015 - 10:24
    Z tego co ja się orientuję to tam nawet za takie rzeczy wieszają i to na ulicach. Dziki kraj można powiedzieć. Dziwie się jak ten koleś nie boi się kręcić dalej filmów. Chociaż pewnie za dużo rozgłos byłby gdyby mu coś zrobili za to.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~MadMan ~MadMan
    ~MadMan
    Napisane 28 maja 2015 - 12:06
    Taxi Teheran naprawdę dobry - tyle mogę powiedzieć. Dużo humoru, śmiesznych scen się trafiało co mnie zaskoczyło jak na tą tematykę. Film mija bardzo szybko i jest zupełnie inny od tego co na codzień oglądamy. Wart zobaczenia!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marciniak ~Marciniak
    ~Marciniak
    Napisane 01 czerwca 2015 - 11:32
    Mi też się spodobał, ale byłem prawie pewien, że tak będzie. :) W ogóle, mnie nie dziwi, że wygrał na festiwalu w Berlinie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy