Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Tata na medal

alimenty

Rozpoczęte przez ~Mtata, 30 mar 2014
  • avatar ~Mtata ~Mtata
    ~Mtata
    Napisane 30 marca 2014 - 15:59
    Helo :-) mam 40 lat i jestem ojcem, który samotnie wychowuje syna - 15 lat.
    Po rozwodzie jestem już prawie 3 lata. Była żona, mama chłopaka nie zapytała się mnie nigdy czy chłopak ma się dobrze? Czy może mi jakos pomóc w jego wychowaniu...? Mówię tutaj o wsparciu materialnym. Robię co mogę, nie upominam się. Mama dziecka ma ustalone minimalne alimenty i nie zapłaciła ani 1 pln do tehj pory. Wiem, że rzadko zdarzają się takie sytuacje, z reguły faceci płacą alimenty. Nie chcę też stać się tym złym dla młodego. Panowie co uważacie? Jak wytłumaczyć to ,,dziecku''?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~A ~A
    ~A
    Napisane 11 kwietnia 2014 - 11:12
    Hej.O dziwo pisze kobieta....Tak sobie myślę,że 15 lat to już spory chłopak...A poza tym...obowiązek alimentacyjny ciąży na obydwojgu rodzicach...sam sobie dziecka nie zrobiłeś.I pieniądze nie są na chipsy i colę dla młodego,tylko na zaspokojenie jego podstawowych potrzeb życiowych.I tak powinieneś to tłumaczyć,nie używając oczywiście inwektyw w stosunku do jego matki,które tak po cichu mówiąc się jej należą..Więc do dzieła.Trzymam kciuki :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ifar ~ifar
    ~ifar
    Napisane 11 kwietnia 2014 - 11:34
    Strzalka,niewazne ile dziecko ma lat i jak dajesz sobie rade w wychowaniu.Wiem ze stereotyp jest Taki ze to matka jest leprzym opiekunem,jednak sie z tym nie zgodze.Wszystko jest przez to ze Sady tak dzialaja i w nie jednym przypadku myla sie.Zadam Ci pytanie na ktore sam sobie odpowiedz"jak sadzisz gdyby sytuacja byla odwrotna to MAMUSIA odpuscilaby CI placenie na dziecko"ja mysle ze nie;i nie obchodziloby ja czy Ty masz z czego placic-NIE DAJ SIE-zycze powodzenia!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Ogi ~Ogi
    ~Ogi
    Napisane 11 kwietnia 2014 - 11:35
    A - ma rację. Koszty utrzymania dziecka muszą ponosić oboje rodziców i tu nie ma żadnej taryfy ulgowej. Pozostaje kwestia podejścia i społecznych uprzedzeń, że to zawsze ojciec powinien łożyć na utrzymanie dziecka. Jeżeli masz z tym jakieś opory i nie chcesz brać kasy od matki dziecka to rozumiem, ale to jest kasa nie dla Ciebie tylko dla Twojego syna. Wyjście jest takie, że możesz założyć synowi lokatę w banku i wszystkie należne od matki alimenty (zaległe też - co do złotówki) możesz składać na lokacie - Będzie dla syna jak znalazł, a Tobie nikt nie zarzuci, że źle wykorzystałeś te pieniądze. Zatem do dzieła.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~anos ~anos
    ~anos
    Napisane 11 kwietnia 2014 - 14:07
    Witam. Fajnie popatrzeć na wpisy powyżej. Jeżeli się mylę to przepraszam. Według mnie, jeżeli ktoś pisze w sieci czy nie, powinien wiedzieć, że po znakach interpunkcyjnych robi się odstęp (spację) - tym bardziej, jak pisze się dwa posty zupełnie innego poglądu i podpisuje innym NICKIEM :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy