Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Samochody

Jak przygotować samochód do zimy?

Rozpoczęte przez ~glon, 09 gru 2012
  • avatar ~glon ~glon
    ~glon
    Napisane 09 grudnia 2012 - 15:51
    Jesteście przygotowani do zimy? Zabezpieczacie jakoś lakier, podwozie przed solą?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Janek ~Janek
    ~Janek
    Napisane 10 grudnia 2012 - 17:31
    Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia wykonywane miałem w zeszłym roku. Jeżeli nie masz takiej konserwacji podwozia, to radzę jak najszybciej nadrobić zaległości, bo zima dla podwozia jest bezlitosna.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~grenadier ~grenadier
    ~grenadier
    Napisane 12 grudnia 2012 - 11:09
    Schować go do garażu ,niech czeka do wiosny

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~yeti ~yeti
    ~yeti
    Napisane 06 maja 2013 - 01:47
    Janek, zabezpieczenie podwozia to ja wykonuję na wiosnę :) Właśnie jestem świeżo po. Mam nadzieję, że przed kolejną zimą nie trzeba będzie poprawiać :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ober ~ober
    ~ober
    Napisane 07 października 2013 - 03:17
    ~Janek napisał:
    Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia wykonywane miałem w zeszłym roku. Jeżeli nie masz takiej konserwacji podwozia, to radzę jak najszybciej nadrobić zaległości, bo zima dla podwozia jest bezlitosna.


    No właśnie ja rozważam wykonanie czegoś takiego. Wszędzie radzą samemu to robić, ale ja się nie znam... Więc dzięki za ten namiar :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~ensdo ~ensdo
    ~ensdo
    Napisane 19 stycznia 2015 - 19:51
    a jak sie zabezpieczacie przed problem z odpaleniem samochodu?? Musze zostawiać auto na zewnątrz a przy tych mrozach miałem spory problem by odpalić, akumulator ok, świece też, coś poradzicie?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~NOno ~NOno
    ~NOno
    Napisane 25 października 2015 - 17:07
    U mnie rutynowo- zmiana opon , konserwacja podwozia, powłoka hydrofobowa szyby przedniej . To wszystko.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kamil Gozdek ~Kamil Gozdek
    ~Kamil Gozdek
    Napisane 06 listopada 2015 - 09:22
    ~NOno napisał:
    U mnie rutynowo- zmiana opon , konserwacja podwozia, powłoka hydrofobowa szyby przedniej . To wszystko.


    Hydrofobizacja? A co to?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Liber ~Liber
    ~Liber
    Napisane 11 listopada 2015 - 12:00
    A co sądzicie o hydrofobizacji szyb na jesień i zimę ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Arko ~Arko
    ~Arko
    Napisane 24 listopada 2015 - 19:37
    ~Kamil napisał:
    ~NOno napisał:
    U mnie rutynowo- zmiana opon , konserwacja podwozia, powłoka hydrofobowa szyby przedniej . To wszystko.


    Hydrofobizacja? A co to?


    kolego, hydrofobizacja polega na tym, że krople łatwiej spadają z szyby. Działa tak, że przy większej prędkości nawet nie trzeba wycieraczek używać podczas opadów deszczu. Stanowczo zwiększa komfort podróżowania.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kamil Gozdek ~Kamil Gozdek
    ~Kamil Gozdek
    Napisane 24 listopada 2015 - 21:44
    Dzięki za info - wygląda to bardzo ciekawie. A gdzie można taką hydrofobizację wykonać i co ważne ile coś takiego kosztuje?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Maciej ~Maciej
    ~Maciej
    Napisane 25 listopada 2015 - 18:42
    Ja co rok na jesieni podjeżdżam do nordglass i tam nakładają mi powłokę hydrofobową
    Do następnej jesieni mam spokój. .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Benek ~Benek
    ~Benek
    Napisane 25 listopada 2015 - 19:08
    ~Maciej napisał:
    Ja co rok na jesieni podjeżdżam do nordglass i tam nakładają mi powłokę hydrofobową
    Do następnej jesieni mam spokój. .


    Naprawdę starcza Ci na cały rok? Moim zdaniem to długo. Czy jest coś od czego zależy żywotność tej powłoki?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~oenordglass ~oenordglass
    ~oenordglass
    Napisane 25 listopada 2015 - 22:16
    Witam,
    zapraszam do Nordglass gdzie wykonujemy usługę hydrofobizacji. Koszt nałożenia na szybę przednią powłoki hydrofobowej w serwisach Nordglass to 50 złotych. Żywotność takiej powłoki oceniana jest na 10-15 tys. km lub 12 miesięcy.

    Serwisy Nordglass znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. Najbliższy można znaleźć dzięki mapie na naszej stronie internetowej www.nordglass.pl/pl/samochodowe,c7/znajdz-serwis,a13.html.

    W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
    Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
    Online Ekspert Nordglass

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Korgol ~Korgol
    ~Korgol
    Napisane 13 grudnia 2015 - 20:15
    Trzeba jakoś przygotować szybę przed nałożeniem powłoki?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~oenordglass ~oenordglass
    ~oenordglass
    Napisane 14 grudnia 2015 - 09:41
    Witam, wystarczy podjechać do najbliższego serwisu nasi fachowcy wszystkim się zajmą.

    Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
    Online Ekspert Nordglass

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Benek ~Benek
    ~Benek
    Napisane 14 grudnia 2015 - 21:12
    Rozumiem, że jesienią, latem i wiosną ta powłoka daje dodatkowe korzyści, bo opady krople deszczu łatwiej spływają. A w zimie coś daje?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~oenordglass ~oenordglass
    ~oenordglass
    Napisane 22 grudnia 2015 - 16:34
    Witam,
    Taka powłoka to plus niezależnie od pory roku - pomaga ona bowiem tak na lepsze odprowadzanie wody z powierzchni szyby, jak i ułatwia odśnieżanie szyby w zimę. Pora roku nie ma również żadnego wpływu na możliwość wykonania usługi hydrofobizacji - w zimę należy jedynie odczekać kilka minut przed wyjazdem z naszego serwisu.

    Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
    Online Ekspert Nordglass

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Demjano ~Demjano
    ~Demjano
    Napisane 27 grudnia 2015 - 10:46
    Potwierdzam, że ta powłoka się przydaje. Pojechałem do nordglass, żeby w zimie łatwiej było mi skrobać. A okazuje się, że w święta powłoka w czasie deszczu przydała się na trasie, gdy jeździłem między rodzinami.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jordan ~Jordan
    ~Jordan
    Napisane 18 stycznia 2016 - 21:55
    Dziecko wie, że na zimę trzeba zmienić opony. Nie wszyscy zaś wiedzą o hydrofobizacji, która pomocna jest w czasie deszczu, ale i super sprawdza się zimą bo zamarzniętą szybę możemy wtedy bardzo łatwo oczyścić nie rysując jej skrobaczką i zyskując cenny czas.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3
Strona 1 z 3
następna
Strona 1 z 3 następna

Gorące tematy