Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Książka, muzyka, film

Co czytacie?

Rozpoczęte przez ~Ronin, 24 cze 2016
  • avatar ~Ronin ~Ronin
    ~Ronin
    Napisane 24 czerwca 2016 - 16:44
    Cześć, widzę że sporo tematów o filmach i serialach, a może ktoś z was czyta coś ciekawego, co dałoby do myślenia? :D

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Greg99 ~Greg99
    ~Greg99
    Napisane 29 czerwca 2016 - 10:47
    ~Ronin napisał:
    Cześć, widzę że sporo tematów o filmach i serialach, a może ktoś z was czyta coś ciekawego, co dałoby do myślenia? :D

    Dostałem na Dzień Ojca "Małe życie" - ale małośc jest to tylko w metaforze. Tomisko ma ponad 800 stron i po przeczytaniu zamierzam pożyczyć moim dzieciom, bo w ich wieku może nawet bardziej się przydać. Dać do myslenia na pewno. Natura ludzka, emocje, to co predystynuje nasze zachowania w dorosłym życiu, w ogólen sobie nie uświadamiamy jak głeboko mogą być zakorzenione w naszym dzieciństwie.
    Polecam artykuł o niej na wyborczej pt przywraca wiarę w moc literatury.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Fred ~Fred
    ~Fred
    Napisane 29 sierpnia 2016 - 23:55
    Ja czytam mocną rzecz. Pierwsza część trylogii "Wojna" pt. "Zamach". Takie political fiction przypominające trochę kino akcji, a troche thriller. Wciąga bardzo!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~marciniak ~marciniak
    ~marciniak
    Napisane 31 sierpnia 2016 - 09:44
    Fred- czytałem ją miesiąc temu. Miałem podobne odczucia. Świetnie się czyta o takie wizji Polski - zwłaszcza, że wiele z tego okazało się prawdą. To raczej rzadkość w tego typu książkach, tym bardziej chce przeczytać drugi tom. Ciekawe kiedy wyjdzie - raczej niedługo.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Fred ~Fred
    ~Fred
    Napisane 31 sierpnia 2016 - 23:43
    Drugi tom ponoć na początku jesieni jakoś. Chyba przełom września/października. Też na to czekam.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Danny ~Danny
    ~Danny
    Napisane 22 września 2016 - 16:38
    Jeżeli chcecie przeczytać coś, co dam do myślenia, na pewno świetną opcją będzie Bejbi, Hary Rosa. Główny bohater poniekąd przez trudne dzieciństwo i wyrastanie w realiach PRL-u ostatecznie wyrasta na totalnego szowinistę, za nic mającego kolejne zdobywane kobiety i nie zadający sobie nawet trudu, aby zapamiętać ich imiona. Nie jest to jednak żadna płytka opowieść, a książka najeżona dygresjami, które zdecydowanie skłaniają czytelnika do głębszych przemyśleń.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Lenny ~Lenny
    ~Lenny
    Napisane 02 marca 2017 - 14:07
    Ja ostatnio za biografie się wziąłem, skończyłem o Clincie Eastwoodzie, a teraz czekam na książkę o rodzinie Steczkowskich tylko nie pamiętam tytułu, jakoś pod koniec marca wychodzi.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~robotex ~robotex
    ~robotex
    Napisane 10 marca 2017 - 12:58
    Ja czytałem teraz coelho i kinga pan mercedes, uwielbiam norweskie kryminały, a teraz będę zabierał się za steczkowską i historię jej rodziny

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Po40 ~Po40
    ~Po40
    Napisane 21 marca 2017 - 17:54
    Ostatnimi czasy wpadł mi w ręce Irving, "Zanim cię znajdę". Pozycja może nie najnowsza (2006 rok), ale będąc po czterdziestce czyta się tę powieść bardzo przyjemnie i myślę, że dobra zarówno dla facetów (zwłaszcza tych, którzy są w sytuacji, gdy z czymś w życiu muszą się wreszcie lub nagle zmierzyć) jak i dla kobiet. Świetnie oddany klimat miejsc akcji, wciągająca fabuła. Temat książki trudny, ale z gatunku tych, które prawdziwemu i trochę przeoranemu przez życie facetowi gdzieś tam w świadomości, w jakimś kawałku życia, wydają się znajome. Polecam, nawet, jeśli książka dość gruba i autor prowadzi nas parę razy przez te same miejsca i zdarzenia.. ale to już trzeba samemu przeczytać :)
    Natomiast to, co obecnie czytam, to "Pape Satan aleppe" Umberto Eco. Świetny zbiór felietonów dosknałego pisarza i filozofa. Wciąga doskonałą logiką, bardzo szanującym czytelnika językiem, którym autor prowadzi nas przez swoje przemyślenia. Nawet jeśli dużo tematów odnosi się do sytuacji politycznej czy obyczajowej Włoch, to fakt ten raczej nie zniechęca, a ubogaca. Ale to, co najbardziej mnie urzekło, to sarkazm autora: czasem bardzo ostry, ale z drugiej strony nie nadymany, nie sztuczny. Za ostrymi słowami czuje się doświadczenie płynące z wieku autora i jego wnikliwej analizy rzeczywistości. Eco pozwala sobie na "jazdę" na pograniczu pewności siebie i zarozumiałości, w iście włoskim stylu. Ale to może przywilej tych, którzy wiedzą, że życie to bilet w jedną stronę i widzą zbliżającą się juz stację końcową. Dla faceta to przyjemność brać przykład z takich mistrzów. Choć książeczka nieduża i można przeczytać ją szybko, to osobiście polecam dać sobie więcej czasu. Bezwględnie w ciszy, pod wieczór, i ze szklaneczką dobrej whisky pod ręką ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~dariusz9 ~dariusz9
    ~dariusz9
    Napisane 13 kwietnia 2017 - 15:10
    Szklankeczka whisky z colą idealnie pasuje do książki. Mnie zainteresowąła ta ksiązka Steczkowskiej - ksiądz, który zrzucił sutannę, by założyć rodzine i to jak liczną..!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~tezi ~tezi
    ~tezi
    Napisane 21 kwietnia 2017 - 14:19
    Największa pikanteria wokół Steczkowskich to jednak jest w kwestii samej książki - podobno ten tytuł mocno poróżnił rodzinę...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~michael32 ~michael32
    ~michael32
    Napisane 04 września 2017 - 18:44
    Książki o tematyce wojennej dają zdecydowanie najwięcej do myślenia, ostatnio zamówiłem na inbook.pl 'Orzeł niezłomny. Polska i Polacy w II wojnie', jestem w połowie ale już mogę polecić

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Radomska ~Radomska
    ~Radomska
    Napisane 30 września 2017 - 19:27
    Ja czytam głównie kryminały i biografie. Książki kupuję głównie w sieci w księgarniach typu Rewolucja. Jak mieszkacie na stałe za granicą w UK, to zachęcam przejrzeć ich asortyment, mają dobre ceny i tanią wysyłkę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pokado ~pokado
    ~pokado
    Napisane 23 stycznia 2018 - 11:58
    U mnie pojawiają się przeróżne tematy książek. Często związane z pracą, ale często też tytuły związane z zainteresowaniami albo aktualnymi wydarzeniami. Raczej nie nakręcam się na kupowanie na siłę, bo np. pojawiła się premiera, poluję na okazje. Teraz kupiłem na Livro kolejny tytuł Cobena, koło 20 zł. Gość może nie każdemu odpowiadać, ale w moich klimatach jest zdecydowanie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Rafał ~Rafał
    ~Rafał
    Napisane 22 maja 2018 - 11:41
    Polecam Odmienne Stany Codzienności.
    Dość sporo rozdziałów odnosi się do zjawisk nadprzyrodzonych, a one zawsze ciekawią, ponieważ są niezrozumiałe i tajemnicze. Mnogość wesołych momentów na pewno kojąco wpływa na nerwy i książkę świetnie się czyta po męczącym dniu, po ciężkiej pracy.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~pektos ~pektos
    ~pektos
    Napisane 24 sierpnia 2018 - 12:28
    Raczej dla fanów serii, ale zakładam, że nie tylko - https://livro.pl/dziedzictwo-poslanca-brett-peter-v-sku1204207118.html U mnie w kolejce czeka jeszcze "Nietypowa matka Polka". Po prostu zaciekawiła mnie zapowiedź ;-)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Heorhus ~Heorhus
    ~Heorhus
    Napisane 01 października 2018 - 12:47
    Mogę polecić "Zanim nadejdzie jutro" Joanna Jax. Fajny historyczny klimat, dobrze się czyta.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Erykkk0 ~Erykkk0
    ~Erykkk0
    Napisane 10 lutego 2019 - 16:14
    U mnie nadal rządzą thrillery. Jestem świeżo po przeczytaniu "Lissy" Luca d'Andrea. A w sumie to odsłuchaniu bo przerzucam się ostatnio na audiobooki. W każdym bądź razie polecam przeczytać czy tam odsłuchać tę książkę bo naprawdę jest dobra. Nic nie jest tak oczywiste, jakby mogło się wydawać ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~mała ~mała
    ~mała
    Napisane 14 marca 2019 - 12:56
    książka, którą ostatnio czytałam i szczerze polecam to "Tatuażysta z Auschwitz". Tytuł mówi sam za siebie...Książka opowiada historię dwojga ludzi, którzy poznają się w obozie koncentracyjnym i zakochują się w sobie w tych nieludzkich warunkach. Książka oparta jest na faktach. Polecam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Arten ~Arten
    ~Arten
    Napisane 12 sierpnia 2019 - 23:17
    W tym momencie u mnie na tapecie "Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego." naprawdę ciekawa, chociaż równie przerażająca historia..

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy