Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Sport dla faceta po 40.

Udział w maratonie

Rozpoczęte przez ~Romek41, 17 maj 2013
  • avatar ~Romek41 ~Romek41
    ~Romek41
    Napisane 17 maja 2013 - 16:07
    Udział w maratonie to jest COŚ. Bardzo imponują mi faceci, którzy to robią, szczególnie ci dojrzalsi. Zastanawiam się, czy nie pobiec, ale obawiam się, czy dam radę. Generalnie jestem aktywny, dwa razy w tygodniu biegam (ale po 5 - 10 km), czasem rower. Jak sprawdzić, czy się nadaję? Nie chciałbym się ośmieszyć...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 18 maja 2013 - 11:28
    Myślę, że jeśli jesteś aktywny, nie masz jakichś problemów zdrowotnych i nadwagi, powinieneś dać radę. Żeby przygotować sie solidnie, daj sobie czas 1,5 roku na przygotowania. Możesz podać dystans jaki biegasz i w jakim czasie?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Romek41 ~Romek41
    ~Romek41
    Napisane 20 maja 2013 - 09:15
    Biegam 10 km w ok. 1 h, czasem 1:10.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Jarek ~Jarek
    ~Jarek
    Napisane 20 maja 2013 - 09:44
    To nie jest źle. Ja bym widział Twój plan tak: teraz weź udział w jakichś zawodach na 10km, pod koniec sezonu półmaraton na 21km, a po zimie 10 km i 21 km i w październiku 2014 maraton w Poznaniu. Jeśli do wszystkiego się przygotujesz, to zbudujesz dobrą bazę i bez obaw wystartujesz i podołasz.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Lechu44 ~Lechu44
    ~Lechu44
    Napisane 22 maja 2013 - 00:36
    Romek41: Jestem dokładnie na tym samym etapie. Na razie dychę robię w 1h01m. Ale widzę że przy dobrym planie treningowym zbudowanie wytrzymałości i wydolności pozwoli spokojnie zejść poniżej jednej godziny na 10km. Maraton chciałbym jeszcze zrobić w tym roku ale nie wiem czy zdążę z planem treningowym. Moją ambicją jest ukończyć pierwszy maraton z czasem poniżej 4h, no ale do tego jeszcze daleka droga. Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~januszjoger57 ~januszjoger57
    ~januszjoger57
    Napisane 20 lutego 2014 - 09:18
    K3.10dzy !
    Małymi krokami do przodu. Ja zacząłem biegać w wieku 42 lat po wyłączone astmie. W 3 roku biegania pierwszy maraton
    3.10, doszedłem do 3.01. Teraz w wieku 57 biegam spokojnie 4.20 - 4.30 mam rozrusznik serca, ale nie z powodu biegania .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~cap45 ~cap45
    ~cap45
    Napisane 11 maja 2014 - 20:44
    a ja zacząłem biegać równo rok temu... Na początku miałem problem z przebiegnięciem kilometra... Teraz staram się biegać 2-3 razy w tygodniu. Biegłem już w 4 biegach na 10 km (czas ok 52 min). Zapisałem się teraz na nocny półmaraton do Wrocławia. Co jest ważne - robię to dla siebie, a nie dla wyniku !:).

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Moon ~Moon
    ~Moon
    Napisane 29 grudnia 2014 - 15:45
    Ja chce na początek przebiec pół maraton.
    Teraz a październiku będąc w Budapeszcie widziałam pół maraton jak biegną ludzie, zafascynowana jestem.
    Na razie biegam sama dystans 5,5 km ale co chwile go powiększam.
    Pomijam bieg jako zdrowie, ale jakie pośladki się po bieganiu ma, ech.
    Zajefajne

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy