Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

Stereotypy w związku

Rozpoczęte przez ~, 21 paź 2013
  • avatar ~Facetpo40 ~Facetpo40
    ~Facetpo40
    Napisane 21 października 2013 - 19:14
    Czy jesteście konserwatywnymi zwolennikami tradycyjnego podziału ról w związku, czy też mieszacie je i zachowujecie się wbrew stereotypom? Jak jest w Waszych związkach? A może są dziedziny, w których jesteście wyzwoleni od stereotypów, ale są i takie, których będziecie bronić zaciekle?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Szym69 ~Szym69
    ~Szym69
    Napisane 21 października 2013 - 20:39
    Uważam, że pewne role są przypisane płciom - kobietki lubią się opiekować innymi, zajmowac wystrojem, upiększaniem wszystkiego - dlatego dbają o dom, o ognisko. A facet jest twardy, może czasem szorstki, ale ma tego domu bronić. Trudno, żeby w robocie był szefem, władcą, decydentem, a w domu miękką fają. Podział ról jest ok, najważniejsze, żeby nie robić nic wbrew sobie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Piotr ~Piotr
    ~Piotr
    Napisane 22 października 2013 - 08:59
    Tak naprawdę, to trudno mi stwierdzić czy jest podział ról w moim małżeństwie. Nigdy nie ustalaliśmy czegoś takiego. Od 16 lat to wygląda to cały czas tak samo. Przykład z ostatnich godzin : dzisiaj żona wstawała wcześnie do pracy, więc wczoraj wieczorem wyprasowałem jej ubranie, żeby już nie musiała tego robić. Dzisiaj wróci z pracy wcześniej ode mnie, więc ugotuje pyszny obiad zanim ja wrócę. Ale żeby miała komfort i nie musiała robić kilku rzeczy na raz i żeby mogła poświęcić więcej czasu dla siebie, przed wyjściem z domu posprzątam mieszkanie. Potem po pracy i obiedzie szybko pozmywamy, ja lub żona, i spokojnie obejrzymy wspólnie w telewizji jakiś dobry film, lub pójdziemy na spacer......Korzyści z braku podziału ról ? Myślimy jedno o drugim - troszczymy się o siebie nawzajem . Korzyści dla mnie jako faceta ( żonie o tym nie mówiłem ) : W domu mam czysto, dobrze ugotowane, a wieczorem mam obok siebie nie przemęczoną, piękną, zadbaną i usmiechniętą kobietę...... :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~xxx ~xxx
    ~xxx
    Napisane 22 października 2013 - 10:07
    PIOTR bardzo mi sie podoba TAKI brak podzialu rol. IDEALNIE

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~misia ~misia
    ~misia
    Napisane 23 października 2013 - 20:59
    marzę o czymś takim ... naprawdę nie ogę uwierzyć ż gdzieś na swiecie ludzie taaaaak mogą i jest to dla nich normalne ... zazdroszczę Twojej żonie Piotr :)))

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Fred ~Fred
    ~Fred
    Napisane 23 października 2013 - 21:06
    podział ról być musi..., co nie oznacza, że nie należy sobie wzajemnie pomagać w różnych pracach. Jednak, że tak powiem, odpowiedzialność za konkretne obszary musi być przyporządkowana osobno kobiecie i osobno mężczyźnie. Gdy nie wymienię na czas opon na zimę w obu samochodach, żony i swoim, to moja wina, a ład w domu, czysty obrus na stole i zadbane kwiaty w doniczkach to domena kobiety. Zdania nie zmienię. I zauważam coraz częściej, że kobiety również mają dosyć emancypacji.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Yrkoon ~Yrkoon
    ~Yrkoon
    Napisane 25 października 2013 - 02:14
    Osobiście nie mam nic przeciwko, kiedy kobieta zapłaci rachunek, pomoże mi włożyć kurtkę, czy obroni mnie przed bandą dresów. Co tam! mogę się nawet w trakcie kłótni pierwszy rozpłakać. I oczywiście wyzwać od nieudacznic jak przyniesie za mało pieniędzy do domu. Fajne to równouprawnienie i cała ta filozofia gender :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Tobia ~Tobia
    ~Tobia
    Napisane 15 listopada 2013 - 18:41
    Do Piotra. Gratuluje i Tobie i Twojej żonie, życzę Wam wszystkiego dobrego. Myśle, ze wasze podejście wynika z empatii i wrażliwości oraz chęci ... Tych chęci życzę wam w całym dluuuugim życiu.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robi ~Robi
    ~Robi
    Napisane 18 listopada 2013 - 11:31
    Zauważam, że taki podział ról przestał obowiązywać w seksie. Obecnie bardzo często kobieta inicjuje zbliżenie, przejmuje inicjatywę i proponuje eksperymentowanie w łóżku. I TO MI SIĘ PODOBA!!!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy