Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Związek

proszę, napisz co myślisz

Rozpoczęte przez ~anika, 24 lut 2016
  • avatar ~anika ~anika
    ~anika
    Napisane 24 lutego 2016 - 07:32
    Jestem w relacji damsko-męskiej od ponad 2 lat. Razem nazywamy ją relacją partnerską. Oboje mamy wiele pasji, które dzielimy. Podobne formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Poza podróżami. Wychowuję dwóch dorosłych, uczących się synów. Partner ma córkę, która studiuje. Nie mogę sobie pozwolić na tak częste wyjazdy jak partner. Nigdy Jemu ich nie ograniczałam, cieszę się kiedy widzę jak wraca szczęśliwy, zadowolony. Aż do momentu kiedy dostałam skierowanie do poradni onkologicznej na biopsję piersi. Lekko przeraziłam się. Na ironię losu wyznaczono mi termin biopsji na dzień wyjazdu partnera na Majorkę. Liczyłam, że zrezygnuje z 7 dniowego wyjazdu i zostanie w tym czasie ze mną. Poprosiłam, ale powiedział, że zainwestował w ten wyjazd. Coś we mnie pękło. Przeszłam to badanie zupełnie sama. Nie chciałam obciążać tą informacją mamy ani synów. Czuję, że coś we mnie się zmieniło - jakby wypaliło. Wiem, że gdyby była odwrotna sytuacja nie byłoby z mojej strony żadnych wątpliwości żeby w takich chwilach być i wspierać bliską osobę. Napiszcie proszę szczerze i obiektywnie co myślicie o takiej sytuacji. Czuję się rozbita. Nie mam jeszcze wyniku biopsji, ale wierzę, że będzie pozytywna.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~A. ~A.
    ~A.
    Napisane 25 lutego 2016 - 06:40
    Nasuwa się pytanie, czy ty dla niego jesteś osobą bliską...w takich chwilach sprawdzamy ludzi, jak w pokerze, bo blefować można tylko do pewnego momentu, każdy w końcu pokazuję kim jest naprawdę. Trzymam kciuki za ciebie, a kiedy uporasz się z badaniami, nabierz dystansu i nie daj się nabrać na puste słowa, bo w dorosłym życiu liczą się czyny. Pozdrawiam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Cecylia ~Cecylia
    ~Cecylia
    Napisane 25 lutego 2016 - 15:47
    A mnie nasuwa się pytanie, kim on jest dla niej?
    Piszesz,że to Twój partner od 2óch lat, krótki czas żeby się dobrze poznać, tzn niewiele sytuacji razem przeszliście, póki co, oczekiwania..
    Piszesz, że nie chciałaś obciążać tą informacją mamy ani dorosłych synów.. Dlaczego ich nie chciałaś, a jego poprosiłaś? Bliskich nie chciałaś martwić, a oczekiwałaś wsparcia od niego, wiedząc, że leci w tym dniu..
    Piszesz, że w sytuacji odwrotnej, on mógłby na Ciebie liczyć.. nie wiesz jednak czy poprosiłby Cię o to wiedząc, że akurat w tym dniu planujesz wymarzony wyjazd.. może nic by nie powiedział, bo nie chciałby Cię martwić?
    Ja, skoro pytasz o opinię, poprosiłabym koleżankę, to na razie tylko pobranie próbki, nic nie przesądzone, co innego zabieg czy konsultacja kiedy zna się już niekorzystne wyniki..Tak też mógł to odebrać Twój partner..

    Nie jest jednak istotne, jak postrzegają to inne osoby ale Ty sama.. skoro dotknęło Cię to w jakiś sposób, to znaczy, że czujesz się rozczarowana, czy opinia innych wpłynie na Twoją ocenę waszych relacji?
    Gdy zapala się czerwona lampka warto spojrzeć jednak na związek z boku.. może oboje inaczej traktujecie swoje relacje..rzadkością są osobne wypady na egzotyczne wakacje, na ogół chce się wszystkim dzielić z ukochaną osobą, ale to oczywiście o niczym nie przesądza.. masz pewność, że wyjeżdża sam?
    no, bo aż zastanawia, że zawsze wraca taki zadowolony.. ale to może tylko mylna ocena człowieka o którym nic nie wiem..

    Nie napisałaś czy mieszkacie razem..
    Jakie padły słowa czy deklaracje..
    Czasami zupełnie odmiennie traktujemy partnerstwo..

    Pozdrawiam

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~anika ~anika
    ~anika
    Napisane 26 lutego 2016 - 18:33
    Odp. dla A. trafne pytanie. "(...)nabierz dystansu i nie daj się nabrać na puste słowa, bo w dorosłym życiu liczą się czyny..". Mądre słowa... Postąpię w zgodzie z sobą, jednak czasem spojrzenie innych jest cenną wskazówką. Dziękuję, ze napisałeś :-)). Pozdrawiam. A.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~anika ~anika
    ~anika
    Napisane 26 lutego 2016 - 18:36
    Odp. dla Cecylia. Przepraszam zostawię Twoją wiadomość bez komentarza.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~eloran ~eloran
    ~eloran
    Napisane 02 marca 2016 - 20:20
    Anika , w tym przypadku daj sobie spokój z nim , wiem że to boli ale nie warto zastanawiać się nad kimś kto wybiera rozrywkę nad partnera i niech mówią inni co chcą .

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~anika ~anika
    ~anika
    Napisane 03 marca 2016 - 15:43
    Każdy z Nas ma inne doświadczenia, inaczej rozumie życie i partnerstwo dla różnych osób ma inne znaczenie. O tym rozmawialiśmy i wydawało się, że rozumiemy czego oczekuję drugą osobą. Przejdę przez to sama. Nie ma sensu namawiać drugą osobę do czegoś czego sama nie czuję. Jest mi smutno i przykro bo mieliśmy wiele wspólnych zainteresowań i aktywny sposób sposob spedzania czasu. Życie samo zeslalo mala próbę dla tej relacji. Wartości powinny w tej kwestii się pokrywać. I w słowach i w czynach. Słowa były, deklaracje...Życie zweryfikowania samo

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy