Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Uzależnienia

Koniec z papierosami

Rozpoczęte przez ~krystian, 06 cze 2012
  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 06 czerwca 2012 - 17:13
    Chyba mam już dość. Palę od 20 lat i chcę w końcu to rzucić. Próbowałem kilkakrotnie i za każdym razem lipa. Mieszkam na 4 piętrzę i czuję, że zaczynam się męczyć wchodząc do mieszkania. Chyba nie potrafię z tym zerwać tak z dnia na dzień. Znacie jakieś skuteczne sposoby na rzucenie palenia? Proszę o pomoc tych którzy palą i tych którzy wygrali walkę z nałogiem.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~melon ~melon
    ~melon
    Napisane 08 czerwca 2012 - 12:00
    Rzuć to świństwo to Ci zadyszka przejdzie. Najważniejsza jest silna wola. Na rynku są dostępne różne środki które pomagają rzucić fajki. Są plastry, guma du żucia. Mój kolega brał Tabex. U niego się sprawdził. Po 9 dniach wcale go już go nie ciągnęło to fajek.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~oldboy ~oldboy
    ~oldboy
    Napisane 10 czerwca 2012 - 14:20
    Rzuciłem od razu. Wieczorem spaliłem ostatniego i resztę paczki wyrzuciłem. Pierwsze dni nie jest łatwo. Nie palę 14lat i nigdy do tego nie wrócę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Radwan ~Radwan
    ~Radwan
    Napisane 12 czerwca 2012 - 11:37
    Brałem tabex i nie dałem rady. Rok później rzuciłem z dnia na dzień.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Palacz ~Palacz
    ~Palacz
    Napisane 13 czerwca 2012 - 10:54
    Rzucanie palenia to nie problem robiłem to setki razy

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 14 czerwca 2012 - 11:14
    Palacz rzucałeś na poważnie, czy jak ja co półgodziny do popielniczki?
    Jeśli faktycznie rzucałeś i powracałeś do fajek, znaczy to że chyba jakiś to problem jest.
    Chyba, że jesteś na etapie - "palę, bo lubię"

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Piszczyk ~Piszczyk
    ~Piszczyk
    Napisane 25 lipca 2012 - 15:58
    Ja palę ponad 20 lat i też mam problem z rzuceniem, chociaż po za zdrowiem zabija mnie to finansowo, niedługo będę zarabiał na podstawowe przeżycie i na fajki, strach się bać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 01 sierpnia 2012 - 13:25
    To prawda papierosy są drogie a będą jeszcze droższe. Zastanawiam się, czy nie udać się z tym problemem do lekarza? Sam nie daję rady.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~morys ~morys
    ~morys
    Napisane 22 sierpnia 2012 - 18:29
    Idź do lekarza swojego rejonowego zapisze Ci tabex, może jeszcze plastry i nie palisz. Mnie się udało. Przestałem palic po 6 dniach brania tabletek.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 23 sierpnia 2012 - 12:02
    Znaczy jak? Bierzesz tabletki i nie chce Ci się palić? Prawdę mówiąc, jako palaczowi z 20 letnim stażem nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Żułem gumę antynikotynową i tylko nabawiłem się jakiejś wysypki.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~morys ~morys
    ~morys
    Napisane 25 sierpnia 2012 - 14:17
    Spróbuj i przekonaj się.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 26 sierpnia 2012 - 20:17
    Właśnie znajomy mi powiedział, że Tabex od niedawna jest dostępny bez recepty. Jutro sprawdzę w aptece to Was poinformuje. Zawsze to jedna wizyta u lekarza mniej.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Luki ~Luki
    ~Luki
    Napisane 29 sierpnia 2012 - 16:32
    Polecam papierosy elektroniczne, to naprawde dziala

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 31 sierpnia 2012 - 12:52
    E-papieros być może pomaga. Ale palenie to nie tylko przyzwyczajenie organizmu do nikotyny. To także a może przede wszystkim uzależnienie psychiczne. Paląc e-fajka nie wyzbywamy się odruchów charakterystycznych dla palacza. A więc ten papieros ciągle gdzieś tkwi w naszej głowie. A co jeśli zabraknie e-fajka? np ulegnie awarii?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~cosia ~cosia
    ~cosia
    Napisane 03 września 2012 - 01:37
    Papieros elektroniczny to złudzenie...chodzi o odruch, o trzymanie w reku "czegoś" wtykanie co chwile w usta...Ten "elektryczek" tego nie załatwi. Mój tato pali je od 1,5 roku. Teraz już z nimi zasypia, idzie do toalety, trzyma w ustach jak rozmawia z ludźmi..."bo nie ma dymu" więc tak nie przeszkadza...Jest gorzej niż jak palił zwykłe papierosy :-(

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~P@tryk ~P@tryk
    ~P@tryk
    Napisane 04 września 2012 - 10:35
    ~krystian napisał:
    E-papieros być może pomaga. Ale palenie to nie tylko przyzwyczajenie organizmu do nikotyny. To także a może przede wszystkim uzależnienie psychiczne. Paląc e-fajka nie wyzbywamy się odruchów charakterystycznych dla palacza. A więc ten papieros ciągle gdzieś tkwi w naszej głowie. A co jeśli zabraknie e-fajka? np ulegnie awarii?


    Nic, po prostu nie będę palił. Któregoś razu skończył mi się liquid. Poszedłem na stację i kupiłem analogi. Nie wypliłem do końca nawet jednego. Po pierwszych kilku zaciągnięciach, stwierdziłem, że tego się nie da palić. I fajki poszły w kubeł. Prawda, że następnego dnia kupiłem liquid ale gdyby co. To myślę, że dam radę nie palić.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 07 września 2012 - 12:54
    Oby. Z tego co mówisz wcale to nie takie pewne. Może już nie ciągota do papierosa ale odruchy pozostały.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~john ~john
    ~john
    Napisane 18 września 2012 - 13:08
    Najpierw trzeba poukładać sobie wszystko w głowie. Zmienić sposób myslenia i postrzegania fajek

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~krystian ~krystian
    ~krystian
    Napisane 24 września 2012 - 00:07
    To prawda. Jeśli to się uda wtedy wszystko staje się o wiele prostsze.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Luca.R ~Luca.R
    ~Luca.R
    Napisane 24 września 2012 - 11:19
    Ja nie palę od 6 lat, teraz z begiem czasu wiem, że to jedna z lepszych decyzji jakie podjąłem. Dodam, że paliłem 15 lat i naprawdę widzę róznicę.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2 3 4
Strona 1 z 4
następna
Strona 1 z 4 następna

Gorące tematy