Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Motocykle

Jaki motocykl?

Rozpoczęte przez ~fresh rider, 26 kwi 2013
  • avatar ~fresh rider ~fresh rider
    ~fresh rider
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 09:55
    Jaki polecacie kupić motocykl dla początkującego? Czy na początek zakup choppera to dobry pomysł? Jako początkujący motocyklista mogę sobie nie poradzić ze zbyt mocną maszyną i zamiast cieszyć się przyjemnością z jazdy, będę się stresował. Jakie macie doświadczenia ze swoimi pierwszymi maszynami? Wszystkie rady mile widziane!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Marek ~Marek
    ~Marek
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 10:23
    Zaczynałem od choppera 1300ccm. Doradzano mi by kupić docelowy motocykl, by nie musieć zmieniać go po roku.
    Ale z dzisiejszej perspektywy (po 5 sezonach), radziłbym pomyśleć o lżejszej i łatwiejszej do prowadzenia 650-ce. Ciężki chopper (mój 340kg) zmusza do ostrożności i konserwatywnej jazdy. Ciężko eksperymentować i nauczyć się czegoś nowego.
    W wyniku własnych doświadczeń kupiłem po 2 latach enduro 650 i mam teraz dwie maszyny - jedną do lansowania się, drugą dla czystej przyjemności z jazdy ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bax ~Bax
    ~Bax
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 10:36
    Jest to pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Wiele zależy od tego jakie są osobiste preferencje dotyczące zarówno stylu jazdy jak i przeznaczenia motocykla. Na ten temat rozpisywano się wielokrotnie i nie ma złotego środka.
    Wiadomym jednakże jest, iż lepiej zacząć swoją przygodę motocyklową ze sprzętem lżejszym o mniejszej pojemności. I dotyczy to zarówno tych , którzy rozpoczynają swoją przygodę z motocyklem jak i tych, którzy wracają do swojej "starej" pasji.
    Chodzi tu o to aby nabyć lub odświeżyć sobie umiejętności, nawyki, znaleźć swoje miejsce na jezdni ! Po jednym lub dwóch sezonach można wymienić sprzęt, nawet na całkowite przeciwieństwo tego, który kupiło się jako pierwsze moto.
    Pamiętać tez należy o tym, że przygoda z motocyklem to nie tylko jazda - to również ludzie, spotkania, zloty, wyprawy, pasja.

    LwG
    Bax

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~rodriguez ~rodriguez
    ~rodriguez
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 10:42
    Moim zdaniem warto się zastanowić (przynajmniej ja tak zrobiłem) jakim rodzajem motocykla chciałbym jeździć: chopper, ścigacz, touring... choć może być to trudne na "początku drogi" :-). Potem wystarczy już tylko zwiększać pojemność i tu się zgadzam z Markiem, by zacząć od nieco mniejszych. Moim pierwszym "prawdziwym" motocyklem byłą Suzuki VX (tzw. naked bike), co przy moim wzroście (190 cm) było dość niewygodne. Obecnie Honda Varadero i jestem bardzo zadowolony.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~raF ~raF
    ~raF
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 11:40
    Ja zaczynałem na Hondzie varadero XL125 (małe wiaderko) i nadal nią śmigam, jest dosyć lekka, ale potrafi nauczyć pokory i najważniejsze jest frajda z jazdy.
    Docelowo mam zamiar zrobić przesiadkę na duże Varadero.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wh ~wh
    ~wh
    Napisane 26 kwietnia 2013 - 20:15
    A ja od trzech lat smigam na Kawasaki ZR7 220 kg 750ccm równe oddawanie mocy łatwy w prowadzeniu dużo wybacza. Z pewnością znajdą się tacy co na wybaczenie będą kręcić nosem- ale co tam jak masz świadomość popełnionego błędu to następnym razem go poprawisz

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~danka ~danka
    ~danka
    Napisane 24 maja 2013 - 19:20
    Ja też radzę zacząć od mniejszych pojemności. Mój mąż zaczynał od Hondy Shadow 750 to chopper ... a jeśli inny rodzaj motocykla to polecam Hondę CBF 600. Pozdrawiam i życzę dużo frajdy z jady.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~road955 ~road955
    ~road955
    Napisane 01 czerwca 2013 - 09:39
    jaki motocykl ? przede wszystkim wymarzony ,,, ! i taki na ,który Cię stać , nie ważne czy to będzie klasyk wyglądający jak by żywcem wyjęty z lat dzieciństwa , błyszczący chromem chopper a może wściekle czerwony Ducati ?

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~jasiek1111 ~jasiek1111
    ~jasiek1111
    Napisane 24 czerwca 2013 - 21:10
    Zdecydowanie na początek motocykl o małej pojemności. Jeśli nie mieliśmy przygody ze skuterem to max 500 cm wystarczy. Jaki rodzaj ? a to zależy od tego czego oczekujemy od motocykla i zabawy z nim. Lans - choper, enduro - dużo przygody i jazda poza asfaltem, sportowy motocykl - sorry nie ma gdzie jeździć :) Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~kyo ~kyo
    ~kyo
    Napisane 26 czerwca 2013 - 13:43
    ja Ci polecam Yamahę Dragstar 1100 Custom.
    Fajny zakapior, nie jest mega ciężki, przewidywalny, łatwy w prowadzeniu. Spokojnie go ogarniesz, d... nie urwie.
    I wersja Custom - bardziej zawadiacka, Classic trochę trąci cepelią.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Bartek_tsw ~Bartek_tsw
    ~Bartek_tsw
    Napisane 04 kwietnia 2014 - 00:21
    Przede wszystkim, ze względu na trudność w manewrowaniu, którą mają początkujący, polecam coś lekkiego. Z małym silnikiem. Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na www.cosiepsuje.com . Tam piszą tylko o wadach danych motocykli i innych sprzętów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~rycerz_jedi ~rycerz_jedi
    ~rycerz_jedi
    Napisane 20 kwietnia 2014 - 12:35
    tak, autor wyżej ma rację, to świetna strona. ja z własnego doświadczenia polecam motory kawasaki - są naprawdę dobrej jakości, większość podzespołów nadal produkuje się w japonii, a nie chinach. ostatnio dostali nagrodę za to pilnowanie jakości. Do tego fajnie wyglądają, są "lekkie" konstrukcyjnie, marzenie każdego faceta, a i niejedna dziewczyna będzie zachwycona.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~amator ~amator
    ~amator
    Napisane 30 lipca 2014 - 20:22
    z kawek na początek może być versys- to fajny motocykl szosowy, wygodnie się na nim jeździ, nie jest taki cieżki. ale zanim się wybierze cokolwiek - warto się przejechać, raz czy drugi. Można się wybrać na zloty i po prostu poprosić kogoś o przejażdżkę, poszukać ludzi na forach. Bez tego nie ma sensu cokolwiek kupować.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Patrick_Stewart ~Patrick_Stewart
    ~Patrick_Stewart
    Napisane 31 sierpnia 2014 - 13:43
    Jeśli boisz się, że nie poradzisz sobie z chopperem to może poszukaj czegoś bardziej do opanowania na początek. Moim zdaniem Kawasaki ER-5 powinno być ok dla osoby początkującej. Jednak tak jak wspomnieli koledzy najlepiej żebyś gdzieś się przejechał tym motocyklem ,wtedy się przekonasz czy czujesz ten motocykl czy nie.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Folian ~Folian
    ~Folian
    Napisane 24 września 2014 - 14:31
    A mi się wydaję, że jeśli nie masz zbytniego doświadczenia to najlepszym rozwiązaniem będzie Kawasaki Eliminator. To taki mini chopperek, wygląda fajnie, jest wytrzymały no i podniesiesz swoje umiejętności bez większego stresu. Przecież od razu nie musisz kupować komarka, żeby na nim opanować sztukę prowadzenia motocykla.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~echo_serca ~echo_serca
    ~echo_serca
    Napisane 08 listopada 2014 - 15:23
    po swoim przykładzie,
    daj sobie czasu, jak zobaczysz, to będziesz wiedział.
    wybór pierwszej maszyny to musi być miłość.
    wybaczy Ci błędy, Ty jej 'dzikość' i nawet jeśli skoczysz w bok na inną, tej nie zostawisz na lodzie.
    zadbasz albo oddasz w dobre ręce.
    xj600 ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~wuder ~wuder
    ~wuder
    Napisane 20 lutego 2015 - 18:20
    Pierwszy motocykl zależy od tego, co właściwie potem zamierzasz z nim robić - szaleć na crosie czy raczej przemierzać Polskę? model będzie zależał też od Twojego wzrostu, bo możesz nie mieć miejsca na nogi jak jesteś drągalem albo nie dosięgniesz do ziemi...
    Ja mam Kawasaki Z800 i cenię sobie jego bezawaryjność, chyba bym rzucił to w diabły jakbym jeszcze zamiast jeździć musiał za każdym razem go naprawiać. Chociaż wiem, też że niektórzy lubią chuchać i dmuchać i rozkręcać i skręcać swoje motocykle - szacunek za cierpliwość :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~niewstydzesie ~niewstydzesie
    ~niewstydzesie
    Napisane 25 czerwca 2015 - 11:42
    a ja jezdze na zippie! i jak slysze opinie ze chinczyk sie zaraz rozwali to az mi sie chce smiac :D tzn ogolnie to moj syn sobie kupil za kase z 18 i on jeździ glownie, ale ja tez czasem sobie walne rundke. nie widze sensu na wywalanie kilkudziesieciu tysiecy w motocykl, serio.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~karol ~karol
    ~karol
    Napisane 29 września 2016 - 19:21
    Długo sie zastanawialem i Ja mialem kupowac też motocykl ale osatecznie zdecydowałem sie na skuter. Poszedłem na ul mPośpiecha 2 w Katowicach do salonu scooter i znalazłam skuter dla siebie. Ze sklepu wyjechałem już skuterem! Lżejszy zwinny lepiej trzyma sie drogi niż motocykl, no i chyba bezpieczniejszy chociaz no trudno 200 km/h jechać.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Kazk44 ~Kazk44
    ~Kazk44
    Napisane 06 grudnia 2016 - 16:44
    Jeżeli chcesz dobrze dobrać pod siebie motocykl to warto udać się do HondaPlaza w Warszawie to największy salon Hondy w kraju, a dodatkowo mają wiele fajnych maszyn lekko używanych. Mogą dobrać moc, dobrać pod przeznaczenie. Wszystko z gwarancją legalności.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1 2
Strona 1 z 2
następna
Strona 1 z 2 następna

Gorące tematy