Strona używa cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na używanie cookies, zawsze możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce internetowej. Polityka Cookies Akceptuję

Forum

Dodaj temat

Inne tematy

finanse w związku

Rozpoczęte przez ~Marioo, 13 maj 2014
  • avatar ~Marioo ~Marioo
    ~Marioo
    Napisane 13 maja 2014 - 17:53
    jestem znowu w związku (niedawno się rozwiodłem). Krótkie pytanie: w jaki sposób zarządzacie ze swoją partnerką (nie żoną) finansami? Macie wspólną kasę? Wspólne konto w banku? Czy też osobne konta dla Niego i dla Niej + jedno wspólne na wydatki domowe. Ona sugeruje, że powinniśmy mieć wspólną kasę, a ja wolałbym jednak być ostrożny i składać się z nią po równo na osobne konto, dedykowane na nasze wspólne wydatki (mieszkanie, opłaty, zakupy itp.) Co radzicie? Nie chciałbym jej urazić...

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Anja ~Anja
    ~Anja
    Napisane 14 maja 2014 - 21:04
    Raczej może wspólne konto bo oddzielne konta dziela bardzo. A jak się coś potem dzieje złego w związku to nie jest miło potem :)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~bo kobieta ~bo kobieta
    ~bo kobieta
    Napisane 14 maja 2014 - 21:26
    oddzielne konta.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Robson ~Robson
    ~Robson
    Napisane 14 maja 2014 - 21:32
    Kwestia zaufania!

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~PanPiernik ~PanPiernik
    ~PanPiernik
    Napisane 14 maja 2014 - 21:40
    no, nie wiem, czy facet po przejściach tak szybko obdarzy zaufaniem kolejną partnerkę...Wątpię. A kolejna partnerka po prostu musi być cierpliwa i rozumieć, że na pełne zaufanie i zero obaw potrzeba czasu...Osobne konta. Przynajmniej przez jakiś (dłuższy) czas.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~QAWA ~QAWA
    ~QAWA
    Napisane 15 maja 2014 - 20:32
    konto z zasady jest OSOBISTE ;)

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~rozsądny z doświadczenia ~rozsądny z doświadczenia
    ~rozsądny z doświadczenia
    Napisane 10 czerwca 2014 - 21:04
    Za 2 -3 lata uczucia ostygną i wówczas może się okazać, że potrzebujesz gotówki na "nieprzewidziane sytuacje". Zdecydowanie osobne konta i tajemnica ilości zer. Ograniczone zaufanie jest najlepszym przyjacielem faceta. Wielu zbankrutowało przez naiwną wiarę w "Myszkę".

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

  • avatar ~Goscinnie ~Goscinnie
    ~Goscinnie
    Napisane 05 lipca 2014 - 18:40
    Rozwiązanie z trzema kontami jest najwłaściwsze.
    Wystarczy tylko szczerze porozmawiać.Macie przecież zobowiązania w stosunku do rodzin i po co się tłumaczyć,ze wydałem/wydałam tyle i tyle,na to czy na tamto.

    A żartobliwie zawsze możesz dodać,ze nie chcesz, żeby wiedziała ile wydajesz na prezenty dla niej ;)

    Dążenie do wspólnego konta może być tylko chęcią udowodnienia sobie,ze wasz związek jest silny i stabilny. Pokaż jej to w inny sposób.
    Powodzenia.

    Udostępnij Udostępnij fb  |  Dodaj wpis |  Cytuj |  Link bezpośredni |  Zgłoś naruszenie

» odpowiedz » do góry
1
Strona 1 z 1
Strona 1 z 1

Gorące tematy