Facet świąteczny

Gdy zbliża się uroczysty moment, w którym trzeba zabłysnąć fryzurą i strojem, kobieta staje przed wielką jak kamienica szafą i mówi z rozpaczą: ja nie mam co na siebie włożyć! Mężczyźni nie mają takiego problemu. W takim samym momencie siedzą spokojnie na kanapie i zza gazety wołają: kochanie, co mam dziś założyć? Ale to tylko anegdota...

Prawda jest taka, że w wigilijny wieczór każdy facet powinien i chce prezentować się godnie i... modnie. Ta sama kwestia pojawia się, gdy nadchodzi sylwester czy noworoczna uroczystość. Jak zatem mężczyzna powinien ubrać się na Wigilię, jak powinien wyglądać podczas świątecznej wizyty czy podczas noworocznego obiadu? Oddajemy głos ekspertowi, oczywiście - kobiecie.

– Przy doborze ubioru w pierwszej kolejności pod uwagę trzeba wziąć scenerię, w jakiej mężczyzna ma zamiar spędzić te uroczyste chwile – mówi Ewa Pieniak, stylistka. - Jeśli wigilię, święta, czy Nowy Rok planuje spędzić w mieście, wśród najbliższych, powinien przygotować elegancki garnitur, do którego dobierze odpowiednią koszulę i szykowny, elegancki krawat. Podobnie ubrany powinien pojawić się na firmowym spotkaniu mającym miejsce w tym okresie, które będzie celebrował wspólnie z klientami, czy współpracownikami. W takim przypadku może dodać do wizytowego garnituru szykowne spinki do mankietów. Jeśli uroczystość przybiera szczególnie odświętny charakter, jak najbardziej na miejscu jest smoking.

Okres zimowych świąt to również okazja spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi i dalszą rodziną. Tego typu spotkania coraz częściej odbywają się w restauracjach. I tam również obowiązuje panów elegancja, choć nie koniecznie musi to być garnitur. Strój można skomponować z eleganckich spodni, koszuli z dyskretnym połyskiem oraz marynarki, np. aksamitnej. Wierzchnie uzupełnienie na tę okazję to elegancki wełniany płaszcz albo kurtka, chętnie skórzana. Na zdecydowanie większą swobodę ubioru może sobie pozwolić ktoś, kto na święta planuje wyjechać za miasto - do domu w lesie lub w górach.

- W takiej scenografii, np. przy kominku, świetne będą wełniane spodnie zestawione z wełnianym swetrem i koszulą – zapewnia Ewa Pieniak. – Sweter można też zamienić na kamizelkę albo marynarkę uszytą ze sztruksu, tweedu albo zamszu. Takie świąteczno-zimowe wyjazdy często mają w programie kulig zakończony ogniskiem. - Wtedy przyda się ubiór warstwowy – ciepłe spodnie, flanelowa koszula, sweter albo bluza oraz wiatroszczelna kurtka, no i koniecznie czapka, szalik i rękawiczki – dodaje stylistka.

No, to już wiemy, jak trzeba wyglądać, by nasze "wesołych świąt" było naprawdę odświętne! Wesołych świąt!

[ext_img=s]178[/ext_img]

 

Źródło: Camel Active, Digel, Hattric, Henri Lloyd